Türkiye’de 2023'te yapılacak seçimler yaklaşırken muhalefet kanadında Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı yönündeki tartışmalar sürüyor.

İsmi geçenler arasında Abdullah Gül de bulunuyor.

Konuya ilişkin açıklamalar sürerken, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, adaylık için ismi geçen Abdullah Gül hakkında yorum yaptı.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, "Hiç mücadele etmemiş, hiç risk üstlenmemiş, hep hazır kurulu sofraya oturmuş biri aday olmamalı" yanıtını verdi.

"HİÇ MÜCADELE ETMEMİŞ, RİSK ALMAMIŞ BİRİNİN ADAYLIĞINI TERCİH ETMEM"

Şener, kendisine yöneltilen ''Abdullah Gül masanın ortak Cumhurbaşkanı adayı olabilir mi?'' sorusuna cevap verdi.

Şener soruya, ''Hiç mücadele etmemiş, hiç risk almamış, hep hazır kurulu sofraya oturmuş, birilerinin biriktirdiği sonuçların nimetlerini devşirmiş çok sayıda isim vardır. Böyle isimlerin aday olmasını önümüzdeki zor süreçte tercih etmem'' açıklamasında bulundu.

"MÜCADELE ETMİŞ İNSANLARI ARAMAK LAZIM"

Sözlerinin devamında Şener, şu ifadeleri kullandı:

''İsterim ki risk alan, mücadele eden isimler olsun. Altılı masada bulunan isimlerin hepsinde bu vardır. Genel başkanımız yirmi dört saat koşturuyor. Meral Hanım için aynı şeyi söyleyebilirim.

Hiçbir mücadele etmemiş, bir mücadeleye girmemiş, bir riske girmemiş, bu tip isimlerin masaya koyulup hadi, bu ismi Cumhurbaşkanı yapalım denilmesinden öte mücadele etmiş insanları aramak lazım.”

Kaynak: Rudaw