Ankara'nın Çankaya ilçesinin Çayyolu semtindeki bir eğlence mekanında sahne alan müzisyen Onur Şener, istek şarkıyı bilmediğini söylediği için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı personeli iş müfettişi İlker Karakaş, Ali Gündüz ve TUSAŞ'ta elektrik mühendisi Semih Soyalp tarafından cam bardakla boğazı kesilerek öldürüldü.

'EN YÜKSEK CEZAYI ALMASINI SAĞLAYACAĞIZ'

Radyo Sputnik’ten Atilla Güner’e konuşan, ailenin avukatı Meltem Banko, Onur Şener cinayetiyle ilgili süreci anlattı.

Banko, "İstediği meslekte olsun, unvana sahip olsun katil katildir. Beş yaşındaki bir çocuk babasız kaldı. O aile artık eskisi gibi olmayacak. En yüksek cezayı almalarını sağlayacağız” dedi.

Meltem Banko, cinayet zanlılarının Onur Şener'den ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısını çalmasını istediği iddiasının doğru olmadığını belirterek "Bu karalamalar davayı politize etmek isteyen kişiler tarafından ortaya attığı ifadeler" diye konuştu.

Banko’nun açıklamaları şöyle:

"Onur Şener’in ölümüne sebebiyet veren 5 kişiden 3’ü tutuklu 2’si adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı biz bugün o karara itiraz ettik. Savcı itirazda bulunmuştu ancak itiraz reddedildi. Yarın olumlu bir sonuç bekliyorum. Kamera kayıtlarına ve dosya tutanaklarına baktığımızda olaydan iki gün öncesine kadar kayıt var ama sonrasında kameralar bozuluyor. Bu konunun güvenlik zafiyeti olduğunu düşünüyorum.

'ÖLÜRÜM TÜRKİYEM' ŞARKISI İDDİASI YALAN'

Onur Şener adını yaşatalım. Bu davayı ülkenin her kesimin sahiplenmesini rica ediyoruz. Çok iyi kalpli bir insandı. ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısının çalınması istenmişti şarkı çalınmadı' gibi bir konu yok çünkü o saatte Onur Şener’in programı bitmişti. Bu karalamalar davayı politize etmek isteyen kişiler tarafından ortaya attığı ifadeler. Bu çok vahşi bir cinayet. Kaldı ki mesele şarkı da olsa Tarkan’a şu şarkıyı çal diyebilir misiniz? Biz Ankara’da yani başkentte yaşıyoruz. Şu an yayınınıza Çayyolu bölgesinden yani cinayetin işlendiği yerden bağlanıyorum. Bir ülkedeki en güvenli yer her zaman başkenttir. Başkenttin en nezih bölgesi Çayyolu bölgesidir ve cinayet burada işlendi. Bu kabul edilemez. En yüksek cezaları almalarını istiyoruz.

'ÇOK NAZİK BİR İNSANDI'

Bu kişilerin kamu görevlisi olup olmamasının ne önemi var? İstediği meslekte olsun, unvana sahip olsun katil katildir. Beş yaşındaki bir çocuk babasız kaldı. O aile artık eskisi gibi olmayacak. Biz yakın zamanda buluşacaktık. Arkadaşımın ölüm haberini öğrendim ve şu an araştırıyorum. Bu nasıl olabilir? Sosyal medyada bu olayı ilk paylaşanlardan biriyim. Olayın duyulmasını sağladım. Onur Şener, bu şekilde ölmeyi hak etmiyordu. 10 senelik arkadaşımdı. Çok nazik bir insandı.”