Şemdinli’de askere araca roketatarlı saldırı yapıldı. Saldırının ardından askerler ile PKK'liler arasında çatışma çıktı. Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde ise askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi

Gözden kaçırmayın

Bakan Çavuşoğlu: ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile 'çok pozitif' bir görüşme yaptık Bakan Çavuşoğlu: ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile 'çok pozitif' bir görüşme yaptık
Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde devriye görevi yapan askeri zırhlı araca PKK’liler tarafından roketatarla saldırı düzenlendi. Saldırıda ölen ve yaralanan olmadı.

Şemdinli’ye 12 kilometre uzaklıktaki Kaymakamlık Çeşmesi mevkiinde devriye görevi yapan askeri zırhlı araca, saat 11.30 sıralarında roketatarlı saldırı yapıldı. 

Roketin isabet etmediği zırhlı araçtan askerler tarafından karşılık verilince çatışma çıktı. 

Çatışma üzerine Şemdinli- Yüksekova karayolu trafiğe kapatıldı. 

Yol kontrollü olarak trafiğe açılırken bölgeden zaman zaman silah seslerinin geldiği belirtildi.


Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Ölen ve yaralanın olmadığı patlama sonrası bölgede operasyon başlatıldı.

Öğle saatlerinde Kalecik Köprüsü mevkiinde bir elektrik trafosuna yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. İhbar üzerine Kırıklı Kalekolu Jandarma ekipleri olay yerine sevk edildi. Olay yerine yakın noktada askeri aracın geçişi sırasında bu kez yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. 

Askeri aracın isabet almadığı patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Bölgede operasyon başlatıldı.