Selahattin Demirtaş’tan parti kuracağı iddialarına yanıt

Demirtaş, parti kuracağı iddialarını yalanladı

Güncel 10.09.2020 - 19:29 10.09.2020 - 19:29

Tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Edirne Cezaevi’nde bulunan eşi Demirtaş’la görüşmesinin ayrıntılarını paylaştı.

Demirtaş’ın parti kuracağı iddialarını yalanlayan Başak Demirtaş, “Selahattin'in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. "Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım" dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi” dedi.

Başak Demirtaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklama şu şekilde:

Bugün Selahattin ile görüştüm. Kendisi iyi, selamları var. Hakkında çıkarılan yalan haberleri de konuştuk. Parti kuracağına şeklindeki yalanlar için, bir kesimin ve provokatörlerin inanmasını anlayabilirim dedi. Çünkü onların hayal dünyasında böyle bir şey olabilir.

"Aklı başında insanlar böyle bir yalanı ciddiye alırsa üzülürüm" dedi. Böyle bir yalana inananlar olursa onun dışarıda ve içeride yürüttüğü mücadeleyi gerçekten de anlayamamışlar demektir.

Selahattin, "HDP benim için sadece bir parti değildir. HDP'nin ilkeleri, değerleri, mücadelesi benim yaşamımdır. HDP benim ruhumdur" dedi.

Selahattin'in halkımıza da bir mesajı var. Halkımızın, ayrı bir parti kuracağı şeklindeki böyle basit yalanlara zaten inanmadığını biliyor. "Böyle yalanlara gülüp geçmek lazım" dedi. Herkese selamlarını ve sevgilerini gönderdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@