Gazeteci Sedef Kabaş, TELE1'deki televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanmıştı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla son üç yılda 30 bini aşkın kişi hakkında dava açılırken, aynı gerekçeyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş ise Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

Avukat Uğur Poyraz, Kabaş'ı cezaevinde ziyaret ederek, durumuna ilişkin bilgi verdi.

Poyraz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Müvekkilem Sedef Kabaş'ı ziyaret ettim. Morali çok yüksek, korkmuyor. Çünkü, haklı" dedi.

Gözden kaçırmayın

Erbakan'dan Erdoğan'a: Hocamız ders anlatırken arka bahçede top oynayanların ülkeyi getirdiği durum bu Erbakan'dan Erdoğan'a: Hocamız ders anlatırken arka bahçede top oynayanların ülkeyi getirdiği durum bu

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Sedef Kabaş, TELE1'deki televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Kabaş, savunmasında, “Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur. Kast etmek istediğim, toplumu kucaklayan, birleştirici bir üslup olması gerektiğidir. Bunu vurgulamak istedim. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Serbest bırakılmayı talep ederim” demişti.