Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter hesabından yeni paylaşımlarda bulundu. 

Sedat Peker ilk paylaşımında, "Muhalefetin 20 senede yapamadığını Sedat Peker yaptı diyen dostlarım, hizmetlerim henüz bitmedi. Dış politikaya katkı sağlamak için Suriye’ye gidiyorum. Oradan da Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan ve Ermenistan’a geçeceğim. DÜNYA BARIŞ ELÇİSİ SEDAT PEKER" ifadelerini kullandı.

Peker ilk tweetinden 10 dakika sonra altına yine 'Dünya Barış Elçisi Sedat Peker' yazdığı şu paylaşımı yaptı: "Suriye, Kıbrıs Rum Kesimi, Yunanistan, Ermenistan’la şahsımla ilgili yapılacak görüşmelerden sonra barış sağlandığı taktirde ziyaretlerim Suudi Arabistan ve İsrail olarak devam edecek. Durmak yok, yola devam!" 

Peker daha sonra bu tweetlerini 'ironi' amaçlı yazdığını belirtti ve paylaşımının altına, üzerinde 'cahil cahil konuşup sinirimi bozma benim' yazısının olduğu İlber Ortaylı'nınbir fotoğrafını koydu: "Kafatasının içinde beyin yerine delikli gri sünger taşıyanlar orada mısınız İroni için yazdığım iki tweeti anlayacak zekası olmayanlar, sizi hocaların hocası sayın İlber Ortaylı'ya havale ediyorum."   

Peker geçtiğimiz günlerde avukatı aracılığıyla Halk TV'den İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamada Birleşik Arap Emirlikleri'nin kendisine "Başka ülkeyi kötüleyen video çekme" dediğini söylemişti. 

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ise Türkiye'nin Birleşik Arap Emirlikleri’ne iki ajanın iadesi karşılığında Sedat Peker’in verilmesi teklifinde bulunduğunu öne sürmüştü.