Suç örgütü lideri Sedat Peker, aralarında; siyasilerin, bürokratların, hükümete yakın iş adamlarının ailelerinin de olduğu yasadışı bahis sitelerinde 50 bin doların üzerinde para kaybeden kişilerin listesini ele geçirdiğini duyurmuştu.

''Türkiye’de bu insanlara kimse dokunmadığı için yargıya teslim etsem unutulup gidecek'' diyen Peker, liste ile ne yapması gerektiğini takipçilerine sormuş ve ''Ben de size sorayım istedim. Bu kayıtları ne yapayım?'' diye yazmıştı.

YÜZDE 97 'YAYINLANSIN' İSTEDİ

Peker, son yaptığı paylaşımlarda ise takipçilerinin çoğunluğunun listeyi yayınlamasını istediğini açıkladı. Ancak listeleri yayınlayacak hesabın "Deli Çavuş" olduğunu söyledi:

''1-Yapılan anketlere baktığımızda katılanların en az %97’si yayınlansın istemiş. Ben yayınlamam ancak liste Deli Çavuş’un eline de geçmiş. Galiba Deli Çavuş yayınlayacak. Ancak bu işin vicdani sorumluluğu sizde ve Deli Çavuş’ta. Bana ait değil. Önce 5 bin kişilik…

2-…üç sene öncesine ait olan 20 bin dolardan 2 milyon dolara kadar olan listeyi yayınlayacakmış bana öyle söyledi. Bu küçük listedeki kaçak kumar parası dahi kaç milyar TL ediyor biliyor musunuz? Yüce Devletimiz Beykoz’daki aile evimize, eşimin üstüne olan bir iki şirketteki…

3-…hissesine göz dikeceğine bu milyarlarca TL’leri kaybeden kişilerin peşine düşsün. Yazık, çok yazık. Galiba ben delirdim, ancak görünen o ki ülkemizde yaşayan sizlerin durumu benden daha kötü.

4-Son iki senede yasa dışı kumar oynayan kişilerin listelerini de Deli Çavuş daha sonraki günlerde sizlerle paylaşacaktır galiba. Ancak dediğim gibi, sevabı da günahı da sizin ve Deli Çavuş’un boynuna."

'DELİ ÇAVUŞ' AÇIKLADI

Deli Çavuş isimli hesap ise söz konusu listeleri yayınladı: