Organize suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Emre Olur'un Twitter hesabından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in açıklamalarına yanıt verdi.

Perinçek'in kendisi ile Fethullah Gülen arasında bağlantı olduğu yönündeki açıklamalarını hatırlatan Peker, Perinçek'e "Çakma Doğu" diye seslenerek "Ergenekon soruşturmalarının tamamı sesli ve görüntülü kayıt altındaydı. Fethullah Gülen’e bir kere selamımı yayınlarsan ben şerefsizim" dedi.

Peker ayrıca şunları yazdı:

"Çakma doğu, ulan ülkücü katili, Beykoz Trafik Şube'yi ara, o tarihte Beykoz’da çıkan bütün araç plakaları FG imiş. Onu da bir arkadaştan öğrendim. Sen gerçek bir namussuzsun, Abdullah Öcalan’ın kankasısın. Ulan çakma doğu, FG harflerinin Beykoz’un plaka kodu olduğu trafik şubenin resmî sitesinde yer almakta, bu belgeyi al nereye sokacağına sen karar ver."

'İŞİN RENGİ DEĞİŞECEK'

Perinçek'ten bu kayıtları yayınlamasını isteyen Peker şöyle devam etti:

"Bir çokları gibi, 90’lı yıllarda ülkemizdeki birçok insan gibi ben de bunları Turan’a yani Türk Birliğine hizmet eden insanlar olarak biliyordum. Ben bunların gerçek yüzünü 2000’lerin başında gördüm. Bunların elinde cennetin anahtarı olsa bile ben o cennete gitmem demedim mi? Ulan k.hpe bu videoları tüm Türkiye izlemedi mi? 1990’larda cennetmekan Başbuğ Alparslan Türkeş de bu insanları öyle biliyordu. Ben ve birçok kişi bu sebeple bu insanlara sevgi besledik. Aksiyon dergisinde röportaj yaptığımı söylüyorsun, bu yeni bir şey mi? Bunu herkes biliyor. Kelebek soruşturmasında haksız yere tutuklandığım için, o soruşturmanın başındaki isim de Hanefi Avcı olduğu için intikam aldım (ödeşmek adettendir). 1990’lı yıllarda bende bu insanlara değer verdiğimi söylediğim yazılar haricinde yeni bir şey çıkaramazsan, Ergenekon soruşturmalarında selam söylediğimi yayınlamazsan o zaman işin rengi değişecek."

'BİZ SENİN VATAN CEPHENİ GEÇMİŞTEN BİLİYORUZ'

Peker, Perinçek'e "Düne kadar Mehmet ağara her hakareti ediyordun. Şimdi vatan cephesinde buluştuk diyorsun. Biz senin vatan cepheni geçmişten biliyoruz. En iyi yaptığın şey ülkücüleri şehit ettirmendi. İkinci yaptığın şey de Abdullah Öcalan’la beraber PKK kıtalarını selamlama ve onlara çiçek vermendi" diye seslendi.

'SANA BU GÖREVİ VERENLERİ DÜNYAYA REZİL EDECEĞİM'

"Benimle göğüs göğüse gelmemek için sana bu görevi kimlerin verdiğini biliyorum" diyen Peker, "Seçime 2 ay kalaya beni bekleyin. Sizi sokağa çıkamaz hale getireceğim. Sana bu görevi verenleri tüm dünyaya rezil edeceğim. Koskoca iktidar göğüs göğüse benimle mücadele edemiyor, 80 yaşındaki senin gibi bir k.hpeyi karşıma çıkarıyor. Ulan senin partinin yöneticileri bir mekanda karşılaştığımızda benimle resim çekildiler. Muhalifler eleştirince de senin partinden birçok yetkili övgü dolu şeyler yazmadılar mı? Ne değişti l.n ne değişti?" ifadelerini kullandı.

'SÜRPRİZLERİ SEVERİM'

Peker, sözlerine şöyle devam etti: "Ayrıca seçime 2 ay kala diyorum diye de çok rahat olmayın. Ben sürprizleri çok severim. Sizin gibi k.hpelere cevap yazmadığım için kendimden nefret ediyorum (ancak huyum kurusun duramıyorum). Cumhuriyet gazetesinin geçmişte benle ilgili yaptığı haberin linkini de koydum. ( 1990’lı yıllarda FETÖ’yü övdüğümü tahliye olduktan sonra da düşmanlık yaptığım yazıyı ) Ben sizin gibi fırıldak değilim ne dediysek o. Ergenekon duruşmalarında Fetullah’a selam yolladığım görüntü kaydını yayınlamazsan senin yalancı, k.hpe, köpek, şerefsiz olduğunu tüm dünyaya her gün anons edeceğim."

NE OLMUŞTU?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki gösteren açıklamalar yapmıştı.

Doğu Perinçek, Şaban Sevinç'in YouTube kanalında yaptığı yayında kendisinin Mehmet Ağar ile ilgili olarak, "Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu" sözlerini hatırlatması üzerine, "Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK'yla mücadele etmiş, FETÖ'yle mücadele etmiş, bugünkü duruşu da milli olan ve emniyette de hep başarılı sicili olan bir devlet adamıdır" ifadelerini kullanmıştı.

"Mehmet Ağar’ın suçlanması bugünkü durum ile ilgili" diyen Perinçek, şunları söylemişti: "Onun bugün Amerikan emperyalizmine, bugün FETÖ'ye, PKK'ya tavırlı olmasıyla ilgili ve ondan dolayı hedef alınıyor. Hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O nedenle ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum ve kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım."