Meral Akşener'den seçim sonrası ilk açıklama

Akşener: İYİ Parti merkez parti eksikliğini gidermiştir

Meral Akşener'den seçim sonrası ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri sonrasında düzenlenen ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada sonuçları bir kazanım olarak değerlendirdi. Akşener toplantıda GİK’in kendisine tam destek verdiğini belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, parti genel merkezinde, yeni seçilen milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Akşener, seçim sonuçlarının masaya yatırıldığı toplantı sonrası kameralar karşısına geçti.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BENİM BAŞKANLIĞIMDA DEVAM

Tabloyu değerlendirerek yol haritası çizmelerini talep ettim. Buradan çıkacak karara uyacağımı belirttim. Genel İdare Kurulumuzun kararı imkansızlıklar içinde alınan bu sonucu umudu artıran bir kazanım olduğu yönündedir. Genel İdare Kurulumuz ülke siyasetin merkezine yerleşmiş İYİ Parti’nin benim genel başkanlığımda yola devamının arkasında olduklarını belirtmişlerdir. Kendilerine huzurlarınızda bu güvenleri için teşekkür ederim.

MERKEZ PARTİ EKSİĞİNİ GİDERDİK

Ben ve dava arkadaşlarım partinin kuruluş süreci ve sonrasında kararlılığımızdan bir an bile vazgeçmedik. İktidar tarafından sayısız engel ve iftiralarla karşılaştık. Genel İdare Kurulumuz şahsıma tam desteğini ifade etmiştir. Meclis’te milletvekillerimiz var, grubumuzla birlikte daha etkin bir mücadele vermeye kararlıyız. İYİ Parti merkez parti eksikliğini gidermiştir. Tüm teşkilatımızla birlikte bizlere düşen İYİ Parti’nin güvenilir bir yapı olduğunu göstermektir. Aziz milletimize üyelerimize gösterdikleri insan üstü çaba için teşekkür ediyorum. Özellikle gençlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sosyal medya ve sokakta ellerinden geleni yaptılar. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetimizin orta noktasında yerini almıştır.

YÜZ YILLIK CHP YÜZDE 22 ALDI

(Akşener, Muharrem İnce’nin dünkü basın toplantısında yaptığı açıklamada “Diğer adayların daha çok oy almasını beklerdim” açıklamasını değerlendirerek): Sayın İnce CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleri ve imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. Kürt siyasi hareketinin temsilcisi konumundaki HDP yüzde 11 oy aldı. Sonuç itibariyle devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Ben sayın İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum.

YSK ÖNÜNE NEDEN GİTMEDİN?

En çok merak edilen soru YSK’nın önüne neden gitmedin? O gece İnce ve CHP yetkilileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep verecek bir hadisenin olmadığını söylediler. Dolayısıyla onu da ben yapmadım. Ben o gece partimde 01.30’a kadar seçim sonuçlarını takip ettim. Bütün siyasi partilerin içinde bugün dahi hâlâ İYİ Parti konuşuluyorsa siyasi cenahta önemli bir alan kapladığını gösteren sonuçtur. Siyasi partiyiz, evcilik oynamıyoruz. Başından beri her aldığımız karar yetkili kurullarımızca alındı. Arkadaşlarımıza dayatmadım. Birlikte her şeye karar vereceğiz.

Kaynak: Gazete Duvar

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 12:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER