Malatya'da HDP'lilere saldırı: 7 yaralı

HDP
Yaralı HDP'liler ise ilçe devlet hastanesinde tedavi görüyor

Malatya'nın Hekimhan ilçesinde polis nezaretinde çalışma yürüten HDP'lilere demir sopalarla saldırıldı. Irkçı sloganlar atan grup, 7 HDP'liyi yaraladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Yönetimi ve milletvekili adaylarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 20- 25 kişilik grup, seçim çalışmaları kapsamında geldikleri Hekimhan ilçesinde ırkçı sloganlar atan bir grubun, demir sopalı saldırısına uğradı.

İlçeye gelen HDP'liler bildiri dağıtırken, yanlarına gelen 4-5 kişi, Hekimhan'da HDP çalışması yürütemeyeceklerini söyledi.

HDP'liler çalışmalarını sürdürünce önceden organize oldukları öğrenilen kalabalık bir grup partililere demir sopalarla saldırdı.

7 HDP'linin yaralandığı saldırı esnasında olay yerine gelen polis, HDP'lilere müdahale ederek olay yerinden uzaklaştırmak istedi.

Polisin müdahale etmediği grup, bir süre daha bekledikten sonra dağıldı. Yaralı HDP'liler ise ilçe devlet hastanesinde tedavi görüyor.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

yorum-23757
Bay mardinli
Türkiyenin çivisi çikmıs .bu saatten sonra bi bok olmaz.kendini makarna ya satan .şerefsiz kürtlersiniz.erdoğan cocugunuzuda becerse hakkinıźdır...cekin geberin sizde.

yorum-23758
Mehmet
Bölünmek toprak veya harita üstünde olmaz..bölünmek toplumun kutuplaşmasıyla olur...bunlar ya insan olup kürtlerle yaşamayı öğrenecek yada kürdistanın kurulmasına etken olacak