'Erdoğan'ı kurtardık' diyen MHP’li Aycan görevden alındı

MHP
Aycan’ın görevden alınması Erdoğan ile Bahçeli’nin saat 16.00’da yapacağı görüşme öncesinde oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, görevden alındı.

MHP’den yapılan yazılı açıklamada, Aycan’ın Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındığı bildirildi.

‘Erdoğan’ı kurtardık’ diyen Aycan’ın görevden alınması ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin saat 16.00’da yapacağı görüşme öncesinde oldu.

AYCAN NE DEMİŞTİ?

Maraş’ta partisi tarafından birinci sıradan aday gösterilip resmi olmayan sonuçlara göre milletvekili seçilen Sefer Aycan, seçimlerde en başarılı partinin MHP olduğunu öne sürerek “Bu seçimde 2 kazanan var: Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilliği seçiminde ise MHP” diye konuşmuştu.

Aycan, sözlerinin devamında 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘kurtardıklarını’ vurgulamıştı:

“Bundan sonra Meclis’te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Meclis’te kilit konumdadır ve MHP’nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan’ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurtarmıştır, hem Meclis’i kurtarmıştır, hem devleti kurtarmıştır. Bu da böyle bilinsin.”

Kaynak: Karınca

YORUMLAR

yorum-23916
Halil
Sayın genel başkanım akp liler sizin hakkınızda böyle konuşsa Recep Tayyip Erdoğan bir akpliyi görevden alirmiydi mhplileri bu kadar çabuk harcamayın bu insanlar ne zorluklar ve badirelerle buralara geldi bu iktidar MHP'li nurakrat bırakmayıp kurt ve solcu nurakrat Lara milliyetçilerden daha çok önem verdi siz daha iyi bilirsiniz bunlari