Muharrem İnce: Birinci turda yüzde 51 alacağım

CHP
Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimini ilk turda kazanacağını söyledi

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimleri kapsamında Antep'teki miting programında konuştu.

İnce, “Sadece diyeceğim ki kiminle kavga etsen o yükseliyor. Dolar yükseldi faiz yükseldi İnce ile kavga ettin İnce yükseldi. Birinci turda yüzde 51 alacağım” dedi.

İnce'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

'BU MAYA TUTTU'

Cumhuriyet'in kenti Gaziantep sağ olun var olun. Bu 99. mitingim. Bu iş tamam, bu maya tuttu. Allah'ın izni milletin isteğiyle bu iş tamam. İlk kez bir seçimin kaybedeni olmayacak. CHP'li AKP'li Ülkücü HDP'li İyi Parti'li, Saadet Parti'li kazanacak. Sağcı kazanacak Solcu kazanacak.

'TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ OLACAK, HUKUK OLACAK'

İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacak. İkinci işimiz Merkez Bankası'nın para politikasına asla müdahale etmemek olacak. 3 Dış politika barışçıl olacak. Türkiye'yi her türlü vesayetten kurtaracağız. Türkiye'de demokrasi olacak hukuk olacak bağımsız mahkemeler olacak. Başörtülü başörtüsüz ayrımı yok sağcı solcu ayrımı yok Alevi Sünni ayrımı yok. Önce barışacağız. Hemen barışacağız. Millete yalan söylemeden kimseyi kaldırmadan. Sanayimizin atıl kalan yüzde 25'ini hayata geçireceğiz. Meraları tarım alanlarını değerlendirecek işsizlere iş bulacağız. Türkiye nefes alacak.

'ERDOĞAN GİBİ KIVIRAMAM'

Ben Erdoğan gibi kıvıramam, yazdığımın arkasındayım. Erdoğan benim şiir kitabımla uğraşacağına sana alışveriş listesi vereyim, onları oku sen. Sana her kuşun eti yenmez dedim. Fabrikalar diyorum, aş diyorum iş diyorum. Gençlere burs diyorum, yurt dışına göndereceğim diyorum. Kaymakam vekil adayının mikrofonunu tutuyor. Diyanet İşleri Başkanı kıraathanelere övgüler diziyor. Ey başkan sen bu işe karışma ayıp.

Erdoğan diyor ki namaza gidiyor fotoğraf çektiriyor. Her gün gidiyorum dersem yalan söylemiş olurum ama 15 yaşımdan beri her cumaya giderim. Seçim yaklaşınca namaza gidenlerden değilim. Erdoğan seçimden önce camide fotoğrafı var mı diyor İnce'nin? Camiye fotoğraf çektirmek için mi gidiyorsun Erdoğan?

'ESKİŞEHİR'DE TATAR BÖREĞİ DİYOR, SAMSUN'DA YALANLIYOR'

Erdoğan Eskişehir'de millet kıraathanelerinde Tatar böreği de yapabiliriz diyor, Samsun'da bunu yalanlıyor. 1071 Malazgirt'ten itibaren Bu topraklarda böyle yalancı görülmedi. Bence doktora git Erdoğan.

İftar düzenliyor Erdoğan, bir general gidiyor. General bir yerde alkış yapıyor. Alkış yaptığında Erdoğan diyor ki ben diyor orduyu silahlı kuvvetleri övüyordum general de o yüzen alkış yaptı ne var bunda kızacak diyor. Buna zaten kızmam Hiç bir sıkıntı yok. Ancak yine yalan söylüyor. Çünkü general alkış yaparken Erdoğan beni eleştiriyor orduyu övmüyor. O general Erdoğan orduyu överken değil beni eleştirirken alkışlıyor.

'İSTEDİĞİN KANALDA KARŞIMA ÇIK'

Erdoğan sende yürek varsa bilgi varsa şu kadarcık cesaret varsa istediğin kanalda karşıma çık. Seninle ekonomiyi, yanlış Suriye politikanı tartışacağım. Geçen diyor ki onunla kanala çıkarsam reytingim artar diyor. Sordum ben ekranlara çıktığımda onun 4 katı izleniyorum. Hava durumu reytingleri bile Erdoğan reytinglerini aşmış, benim attığım Twit dünyada birinci oluyor.

'HAVA DURUMUNUN BİLE ALTINA DÜŞMÜŞSÜN'

Erdoğan hava durumunun bile altına düşmüşsün, gel benimle televizyona çıkta havan olsun. Korkma ben adam yemiyorum, söz veriyorum diplomanı sormayacağım. Sadece diyeceğim ki kiminle kavga etsen o yükseliyor. Dolar yükseldi faiz yükseldi İnce ile kavga ettin İnce yükseldi.

Birinci turda yüzde 51 alacağım.

Rusya Suriye'de. Rusya seni kandırıyor Erdoğan. Ne cahil adamsın sen. Sevgili Gaziantepliler AKP'li HDP'li Saadet Parti'li kardeşlerim MHP'li CHP'li kardeşlerim hepinize sesleniyorum. Anneler cumhurbaşkanı olduğumda sizin çocuklarınızı iyi eğiteceğiz. Nitelikli niteliksiz okul olmayacak. Çocuklarınıza matematik öğreteceğiz. İyi doktor iyi mühendis olacaklar. İyi spor yapacaklar. Bizim çocuklarımız marka üretecek marka. Bizim çocuklarımız FETÖ yurtlarına gitmeyecek. 2 yılda yurt sorununu çözeceğim. Çocuklarımıza yabancı dil öğreteceğiz. Bütün bunların hepsini yapacağız. Türkiye'yi en gelişmiş 10 ülke arasına sokacağız. 60 milyon turist 60 milyar dolar turizm geliri yaratacağız.

Erdoğan'ın projesi yok. Ben diyorum ki otomobilin beynini yapalım o diyor ki kaporta yapayım. Ben nano teknoloji diyorum o kek diyor. Bedava kek isteyenler Erdoğan'a iş isteyenler İnce'ye oy versin.

'ERDOĞAN'IN KEKİ DE BİR İŞE YARAMAZ'

Erdoğan'ın keki de bir işe yaramaz. Çünkü şeker fabrikalarını sattı. Şekersiz kek olacak. Erdoğan meydanda diyor ki bana bak Muharrem bende diyorum ki baktım sana Erdoğan söyle. Bir vatandaş bana kızdı ona bakma ona hazine bakıyor zaten sen bize bak dedi.

YORUMLAR