Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerinin ilkini Sivas'ta yaptı. Kabataş olayı üzerinden 'paralel yapı' diyerek cemaati eleştiren Erdoğan MHP Lideri Devlet Bahçeli için "A, onun böyle bir derdi yok. Çocuk nedir biz biliriz. Türkün örfünde kadına el uzatmak yoktur. Sen zaten Gezicilerle hareket ettin. Bunu Geziciler yaptı. Bunu o başörtülü bacıma yaptılar" dedi.

Erdoğan; ''30 Mart’ta Gezici vandallara karşı sizler sözünüzü söyleyeceksiniz. O paralel örgüte son sözünüzü söyleyeceksiniz'' diye konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN

Bugün 30 Mart seçimlerinin startını Sivas’ta verirken 95 yıl sonra bizler de o ilkeleri buradan tekrar ediyoruz. Milli sınırlar içinde tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz ve tek vatan diyoruz.

İÇERDEN YA DA DIŞARDAN OPERASYON YAPMAK İSTEYENLERE...

Ve ne diyoruz; tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti Devleti. Kimse bu ülkede yeni bir devlet anlayışı içine girmesin. Bunun içine giren karşısında bizi bulur. İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara gereken cevabı veririz. Düşmana ne de içerdeki haine asla eyvallah etmeyiz.

O KİRLİ ELLER HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAK

Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti’ni teslim alma hevesine kapılmasın. Bu millet iradesine uzanan o kirli, çirkin eller asla bu ülkede hedefine ulaşamayacaktır. Milli iradeyi teslim alma hevesleri inşallah 30 Mart ve sonrasında kursaklarda kalacaktır.

MHP’NİN BAŞINDAKİ ZAT BENİ KULAĞIMDAN TUTUP GETİRECEKMİŞ

Geçen ay Japonya’dayım. Bu MHP’nin başındaki zat geçen gün diyor ki ‘Bu Başbakan hiç yerde gezmesini bilmez mi, hep havada dolaşıyor’ Bir de orada edep dışı ifade kullanıyor. Yok beni kulağımdan tutup alıp getirecekmiş. Ya bu nasıl bir edeptir. Eyy benim MHP''li kardeşlerim. Bu zat size layık değil. Siz de ona layık değilsiniz. Bunlardan bir şey olmaz.

MHP’nin başkanı da uçak özürlü herhalde, hiç uçmuyor.

BAŞBAKAN’IN EŞİYLE KONUŞMASI DİNLENİR Mİ?

CHP ve MHP’nin gündemlerinde yıkım, yavaşlatma var. Bir ülkede bir Başbakan’ın eşiyle, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık. Bunun ne hukukta, ne insanlıkta yeri var.

PLAZALARDAN ATILAN MANŞETLERLE YÜRÜYORLAR

İstanbul’da plazalardan atılan manşetlerle yürüyorlar. Manşetlere, paralel örgüte, malum işveren örgütüne vagon oluyor. Bizim gündemimizde millet var, Türkiye var.

UTANMADAN YOLSUZLUK DİYORLAR

Utanmadan, sıkılmadan bazıları yolsuzluk diyor. Yolsuzlukların olduğu ülkede bunları yapabilir misiniz? 10 yılda 17 bin km bölünmüş yol yaptık. İşsizliği kontrol altında tuttuk, hatta azalttık. Yeni okullar inşa etmek var gündemimizde. Okullara teknolojik altyapı kurmak var.

İSTEDİKLERİ TUZAĞI KURSUNLAR

İstedikleri manşetle çıksınlar, istedikleri tuzağı kursunlar. Bizim gündemimizde Türkiye var.

SES KAYITLARIYLA SANDIĞI ESİR ALMAYA ÇALIŞIYORLAR

Günlerdir koro halinde hükümetin internete sansür getirdiğini iddia ediyorlar. Hem yurtdışında hem yurt içinde karalama kampanyası yapıyorlar. Bundan 4 yıl önce CHP Genel Başkanı ile ilgili bir görüntü yayınladılar. Bizim de durdurma çabalarımıza rağmen CHP Genel Başkanı’nı o görüntüleri bahane ederek görevden uzaklaştırdılar. Şu andaki Genel Müdür, Genel Başkanı ziyarete gitti, ‘Ben aday olmayacağım’ dedi. Sonra kaset genel başkanı geldi. İşte bu kayıtlarla CHP’yi, MHP’yi esir aldılar. Şantaj tuzağına çektiler. Şu anda aynı çirkin saldırıyı bize karşı yapmaya çalışıyorlar. Ses kayıtlarıyla sandığı esir almaya çalışıyorlar. Biz bununla CHP’yi, MHP’yi kurtarıyoruz.

PARALEL YAPI ELİNDEN GELSE BANA DA YAPACAK

Paralel yapının yapmadığı yok ki. Bunlar işadamlarına, akademisyenlere, güvenlik güçlerine şantaj yaparlar. Bunlar siyasetçilere şantaj yaparlar, hepsine yaptılar, yapıyorlar. Ellerinden gelse bana da yapacaklar. Böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar.

EY PARALEL YAPI…

Ey paralel yapı ve başındakiler, beddualar ediyorsunuz. Varın siz beddua edin, biz bedduaya lanet, dualara evet diyoruz.

YURTLARDA YAVRULARI BEDDUAYA KALDIRIYORLAR

İstediğin kadar beddua et. Yurtlarda yavruları bedduaya kaldırıyorlar. Hale bakın. Bu ne zillettir, bu nerelere düşüştür.

SEN ZATEN GEZİCİLERLE HAREKET ETTİN

Adli raporu ortada, her şey ortada. Ama biz sabrediyoruz. Şu anda bir medya grubu bu bacımızı maalesef o paralel örgütle birlikte böyle bir şey olmadığına inandırmaya çalışıyor. Bahçeli, çoluk çocuk nedir bilmez, onun böyle bir derdi yok. Çocuk nedir biz biliriz.

‘’Türkün örfünde kadına el uzatmak yoktur.’’ Sen zaten Gezicilerle hareket ettin. Bunu Geziciler yaptı. Bunu o başörtülü bacıma yaptılar.

TALİMATLA YAPTILAR

Bu medyaya, bu köşe yazarlarına, yorumcular, CHP ve MHP’ye talimat verdi. Düğmeye bastı. Koro halinde o kızımıza saldırıyorlar. Hak tecelli edecek. Bunlar talimatla yapılıyor. 17 Aralık darbe girişimi Gezi olaylarının devamıdır.

KANDAN BESLENEN VAMPİRLER

Sivas’a hiç şehit cenazesi geliyor mu? Bunlar kandan beslenen vampirler.

HAKKARİ’DE TÜRK BAYRAĞI SALLAYAMADI

Bizim zorlamamızla o da birkaç kere ancak Sivas’ın doğusuna geçebildi. Bir kez Hakkari’ye gitti bu CHP’nin başı. Türk Bayrağı’nı sallayamadı biliyor musun? Dün partimin gençlerine Hakkari’de saldırdılar. Ey Hakkari’de gururla gezdiğini ortaya koyan siyasi parti siz böyle mi seçim yapacaksınız. Böyle taşla, molotofla kalkacaksın partimin gençlik kollarına saldıracaksın. Demokrasi bu değil. Partinizin adının Barış Demokrasi olması bir şey ifade etmez. Asıl olan uygulama.

30 MART’TA GEZİCİ VANDALLARA SON SÖZÜNÜZÜ SÖYLEYECEKSİNİZ

30 Mart’ta Gezici vandallara karşı sizler sözünüzü söyleyeceksiniz. O paralel örgüte son sözünüzü söyleyeceksiniz. CHP esersizlik, BDP gerilim, MHP hakaret siyasi, AK Parti hizmet siyasetidir.

KIZLARIMI İMAM HATİPİN KAPISINDAN ÇEVİRDİLER

Bu genç kızlarımız neler çekti? Ben babayım. Benim kızlarımı da İmam hatipin kapısından çevirdiler. Başınızı açacaksınız dediler. Başlarını açmadıkları için vatanında okuyamadı. Öz yurdunda garipsin, öz yurdunda parya. Biz bunları yaşadık. Bu da bir çok şeylere vesile oldu. Neden yıllarca o zulmü yaptılar. Hani özgürlükçüydü bunlar. Bu CHP mi özgürlükçü. Şimdi bir tane başı örtülü hanım kardeşimizi belediye başkan adayı yaptı. Hamdolsun bugünleri de gördük.