MESAM'a kayyım atanan Sabah: Türkiye’nin değeriyim, sosyal medyadaki çeteler beni halkın gözünden düşürmeye çalışıyor

Coşkun Sabah: Yetkim olsa bir dakika durmam Türkiyede Twitterı yasaklarım

MESAM'a kayyım atanan Sabah: Türkiye’nin değeriyim, sosyal medyadaki çeteler beni halkın gözünden düşürmeye çalışıyor

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'ne (MESAM) kayyım olarak atanan Coşkun Sabah ilk röportajında sosyal medyayı hedef aldı.

MESAM'daki tartışmalar sürerken, Sabah, Posta'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuştu. Sabah, “Ben Türkiye’nin bir değeriyim. Bunun lamı cimi yok! Sosyal medyadaki çeteler beni halkın gözünden düşürmeye çalışıyorlar" dedi.

Coşkun Sabah Posta'da yer alan röportajının bir bölümü şöyle

"Ben durumu ‘kayyım’ olarak değil de atama olarak görüyorum. Kültür Bakanlığı’nın böyle bir yetkisi var ve bu göreve beni uygun gördüler. Beni anlamak istemeyenlere kısaca anlatayım: 100 kusür bestem var bunlardan 20’sini ülkenin yarısı ezbere bilir. Yani ben Türkiye’nin bir değeriyim. Bunun lamı cimi yok! Ayrıca duayenlik var bende. Bu meslekte 42 yılımı doldurdum. MESAM yani Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin en eski üyelerindenim. Durum böyle olunca MESAM yönetim kurulu başkanı olmam için de hiçbir engel yok.

Sizin için “Sevindirik oldu, arkadaşlarını sattı” diyenler var.

 Sosyal medya çetelerinin yarattığı bir algı bu. Bu çetenin olayı insanları linç etmek.

‘Çete’ dediğiniz kim?

 Sosyal medyada bir çeteler ordusu var. Tamamıyla ruh dengesi kaybolmuş kişiler bunlar. İşleri karşı görüşten olanlara, iftira atma, beni de halkın gözünden düşürmeye çalışıyorlar.

Size göre suçlu sosyal medya yani...

Ülkede zaten ayaklanmaların başlangıcı hep bu sosyal medya çetelerinden çıkmıyor mu? Yetkim olsa bir dakika durmam Türkiye’de Twitter’ı yasaklarım. Çünkü Twitter artık güzel şeyler için kullanılmıyor. Burayı sadece küfür etme mecrası olarak kullanıyorlar. Bence bunlar Türkiye’nin yüzde 1’i bile değil. 10 gündür sosyal medyada linç ediliyorum. Bu çetelere sesleniyorum: Körler sağırlar birbirinizi ağırlıyorsunuz. Erdemli kitleler sizin yazdıklarınızın farkında bile değil.

Sizi çok öfkeli gördüm...

Benim müzisyenliğime laf ediyorlar. 'Coşkun Sabah kim ki başkan oluyor' diyen bile var! Akıllara zarar! Ben bir ud virtüözüyüm. Sormak lazım kimi atasalardı? Diyelim ben değil de MFÖ’den Fuat Güner başkan olsaydı, zannediyor musunuz ki ona tepki vermezlerdi? Aynı tepkiyi verirlerdi. Zaten üç ay sonra seçim olacak. Yani biz bir nevi seçim hükümetiyiz. MESAM’da yolsuzluk var. O yüzden bu infial çıktı. Biz bu yolsuzlukları tespit edeceğiz.

Yanlış anlamadıysam, “Kayyum olmamın siyasi bir yönü yok” diyorsunuz

Elbette yok! Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın özel resepsiyonlarına giderim tabii. Özal zamanında da, Demirel zamanında da gittim. Ne mutlu bize ki protokol listesinde adımız var. Bu özel günlerde davetlileri Türkiye için önemli isimler arasından seçerler. Herkes şöhret olabilir ama topluma mâl olmak başka bir şeydir. Rıdvan Dinmen’dir, Tanju Çolak’tır. İş adamları, futbolcular, sanatçılar... Bugün CHP iktidarı olsaydı, onlar da kendi inandığı birini atamaz mıydı?

Verdiğiniz bu CHP örneği AK Parti’ye yakın olduğunuz için atandığınız yorumlarına ortam hazırlamaz mı?

Müzik adamı sıfatımla oraya getirildim. Faal besteciler arasındaki 2-3 kişiden biriyim.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 20:47

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

Sen ancak mesamın soytarısı olursun

SIRADAKİ HABER