Haluk Bilginer'e Emmy'de 'en iyi erkek oyuncu' ödülü

Bilginer'in 'Şahsiyet'teki performansı 'en iyi erkek oyuncu' dalında ödüle layık görüldü

Haluk Bilginer'e Emmy'de 'en iyi erkek oyuncu' ödülü

Oyuncu Haluk Bilginer, uluslararası alanda büyük bir başarıya imza attı. Bu yıl 47’ncisi düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bilginer, 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘Şahsiyet’ dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildi.

ÖDÜLÜ KIZINA ADADI

New York’ta gerçekleştirilen törene Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katılan Haluk Bilginer, ödül konuşmasına Türkçe ‘Merhaba’ diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür eden Bilginer “Bu ödülü, kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum” diyerek, kızına ithaf etti.

Bilginer, ödülünü aldıktan sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada ise “Çok iyi hissediyorum. Kendimden çok Türkiye’ye bu ödül gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası bir platformda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici bir şey. Çok mutluyum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 09:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asman Şengün
Asman Şengün - 11 ay Önce

Gurur duyan duyuran örnekler ... örneklerim sevgi ve saygı duyduğum duyulan huzur veren eren Haluk beye selam

SIRADAKİ HABER