Derya Köroğlu'ndan Sabah'a yalanlama

"Benim cephemde ve duruşumda hiç bir değişiklik yok"

Derya Köroğlu'ndan Sabah'a yalanlama

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesine röportaj veren Yeni Türkü grubundan Derya Köroğlu, haberde yer alan ifadeleri yalanladı.

Sosyal medyadan bir açıklama yapan Köroğlu, "Cımbızla oradan çekilip parça parça kelimeleri bir araya getirerek bana 'söylettirilen' sözlere inanmayın. Benim cephemde ve duruşumda hiç bir değişiklik yok. Malum basınla muhatap olmamın nedeni, son yaptığım 'İki Iyi Çocuk' film muzikleri bahanesiyle Antakya'daki film galasına gelip benle konuşmalarıdır. Gala öncesinde beni üst üste aramalarına rağmen kabul etmemiştim röportajı ancak film hatırına tarafsız bir söyleşi sözüne kandım maalesef. 40 yıldır tüm samimiyetimizle müzik yapmış, her konserde duruşumuzu ve gelecek umutlarımızı seyircimizle paylaşmış insanlar olarak, böyle oyunların bizi yolumuzdan saptırmayacağını bilin lütfen" ifadelerini kullandı.

Yeni Türkü'nün solisti Derya Köroğlu'nun, Sabah gazetesine verdiği röportajda 'Türkiye'de solun halkın değerlerine daha iyi kulak vermesi gerektiğini' ve "Evrensel eşitliğin sağlanması ve dünya servetinin tüm insanların eşit mülkiyeti haline gelmesi ancak yüzyıllar sonra gerçekleşebilir gibi görünüyor" ifadelerini kullandığı iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER