90. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

Shape of Water 13, Dunkirk 8 ödüle talip olarak ön plana çıktı

90. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu

2018 Oscar ödülleri sahiplerini buluyor.

Dolby Tiyatrosu’nda, Jimmy Kimmel’in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni’nde ödül kazananlar açıklanıyor.

En İyi Film
Kazanan: The Shape of Water

Diğer adaylar

Call me By Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yönetmen
Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)

Diğer adaylar

Christopher Nolan (Dunkirk)
Jordan Peele (Get Out)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

En İyi Erkek Oyuncu
Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)

Diğer adaylar

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Daniel Kaluuya (Get Out)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

En İyi Kadın Oyuncu
Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar

Sally Hawkins (The Shape of Water)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Meryl Streep (The Post)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Diğer adaylar

William Defoe (Florida Project)
Christopher Plummer (All the Money in The World)
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Richard Jenkins (The Shape of Water)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)

Diğer adaylar

Mary J. Blige (Mudbound)
Lesley Manville (Phantom Thread)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octovia Spencer (The Shape of Water)

Yabancı Dilde En İyi Film
Kazanan: A Fantastic Woman
Diğer adaylar

The Insult
Loveless
On Body and Soul
The Square

En İyi Animasyon Filmi
Kazanan: Coco
Diğer adaylar

The Boss Baby
The Breadwinner
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Belgesel Film
Kazanan: Icarus

Diğer adaylar

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Last Men In Aleppo
Strong Island

En İyi Kısa Animasyon Filmi 
Kazanan: Dear Basketball
Diğer adaylar

Negative Space
Garden Party
Lou
Revolting Rhymes

En İyi Görüntü Yönetimi
Kazanan: Blade Runner 2049
Diğer adaylar

Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

En İyi Film Müziği
Kazanan: The Shape of Water
Diğer adaylar

Dunkirk
Phantom Thread
Star Wars the Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Özgün Şarkı
Kazanan: Remember Me (Coco)

Diğer adaylar

Mighty River (Mudbound)

Mystery of Love (Call Me By Your Name)
Stand up for Something (Marshall)
This is Me (The Greatest Snowman)

En İyi Görsel Efekt
Kazanan: Blade Runner 2049

Diğer adaylar

Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island

En İyi Özgün Senaryo
Kazanan: Get Out

Diğer adaylar

The Big Sick
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name

Diğer adaylar

The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 20:22
YORUM EKLE