Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında, ''şüpheli'' sıfatıyla ifadesi alınan Sami Hoştan, ''Ayhan Çarkın iddia etti, savcı da gereğini yaptı'' dedi.

Ankara Adalet Sarayı'na öğleden sonra avukatıyla birlikte gelen Hoştan, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel'e yaklaşık 3 saat ifade verdi.

Savcının Hoştan'a, Ömer Lütfü Topal ve Tarık Ümit'in öldürülmesi ile ilgili sorular sorduğu öğrenildi.

''Şüpheli'' sıfatıyla ifadesi alınan Hoştan, adliyeden ayrılışı sırasında basın mensuplarının soruları üzerine, ''Ayhan Çarkın iddia etti, savcı da gereğini yaptı'' diye konuştu.

Sami Hoştan'ın avukatı Rahmi Kuşcu, ''Ayhan Çarkın'ın verdiği ifadelerde geçen faili meçhul cinayetlerle ilgili olarak müvekkilinin ifadesinin alındığını'' söyledi.

Kuşcu, ''Size hangi konular soruldu?'' sorusuna, ''Ömer Lütfi Topal da var, diğer cinayetler de var, bütün hepsi var. Biz zaten 'Ergenekon' davasında yargılanıyoruz. Orada ayrıntılı ifademizi verdik. Ömer Lütfi Topal cinayetinden dolayı biz yargılandık, beraat ettik. Ayhan Çarkın'ın ifadeleri doğrultusunda bize tekrar müracaat edildi'' yanıtını verdi.

Kuşcu, Hoştan'ın savcılık ifadesinin 5 sayfa tuttuğunu kaydetti.