3'ü çocuk 5 kişi hayatını kaybetti

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde elektrik kaçağı nedeniyle, havuzda yüzen 3 çocuk ve onları kurtarmak isteyen 2 kişi akıma kapılarak yaşamını yitirdi.

Akyazı’da bulunan bir su parkında, havuzda yüzen Gökay Y., Nurullah Ü. ve Mert K. adlı 3 çocuk, akıma kapıldı. İşletme sahibi Mehmet Kaya ile oğlu Kadir Kaya da suda çırpınan çocukları kurtarmak için suya atladı. 5 kişi akıma kapılırken, görevliler elektriği kesti. Bu sırada havuzun kenarında metal aksamlara dokunan 2 kişi de akıma kapıldı ve kendilerini geri çekerek kurtulabildiler.

Gözden kaçırmayın

CHP, SADAT'ı Meclis’e taşıyor: 'Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak' CHP, SADAT'ı Meclis’e taşıyor: 'Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak'

Ağır yaralanan 5 kişi, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından Akyazı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalplerinin durduğu belirlenen 5 kişiye kalp masajı yapıldı. Ancak, 5 kişi de kurtarılamadı.

Jandarmanın olay yerinde yaptığı ilk incelemede işletmede kaçak akım rölesinin mevcut olmadığı tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı