Diyarbakır'daki Newroz'a soruşturma Diyarbakır'daki Newroz'a soruşturma

Komedyen Şahan Gökbakar, “Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi size şöhret lazım.” diye kendisine seslenen Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a, “Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef…” yanıtını verdi.

Kızılay'ın, depremzedelere ücretsiz vermesi gereken çadırları Ahbap’a ve Türk Eczacıları Birliği’ne sattığının ortaya çıkmasının ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a yoğun eleştiriler geldi.

Komedyen Şahan Gökbakar da, Twitter hesabından Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın fotoğrafını, "Sana kırmızı çok yakışıyor, yarışmayan adam. Huzur haklı pazarlar…" sözleriyle paylaştı.

Gökbakar’ın paylaşımını alıntılayan Kınık, Atatürk’ün emriyle İsmet İnönü'nün de çadır sattığını söyleyerek, yapılan satışların yasal olduğunu savundu.

'KIZILAY BAĞIŞLARI HER ŞEYİ DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER ETTİ'

Kınık'ın açıklaması şöyle:

"Şahan bey, bionuzda insan-baba-komedyen yazıyor, anlıyorum sizi, size şöhret lazım. Ben de insanım, babayım sizden farklı olarak dedeyim de ve üniversite hocasıyım. Velev ki hata yapmış bile olsa bir insanı nefret objesi haline getirmek, televizyon ekranlarına resmini saatlerce sabitleyip linç duygusunu topluma yaymak, insanları tanımadığı bir insanın üzerinde tepinmeleri için kışkırtmak ne insanlığa ne babalığa sığar, ayrıca komik de değil.

Defalarca açıkladık, Kızılay kendisine gelen bağışları ve afet depolarında her ne varsa her şeyi depremzedeler için seferber etti, satmadı. Ahbap Derneği, Kızılay'ın afet ve insani yardım sektörünün ihtiyaçlarına makul şartlarda kaliteli tedarik sağlansın diye kurulmuş şirketlerinden alım yaptı, Kızılay da o para ile tekrar çadır dikiyor ve önümüzdeki günlerde onları da vatandaşlarımıza gönderecek zaten.

'ATATÜRK'ÜN EMRİ İLE İSMET PAŞA'NIN ONAYI İLE YAPILAN ÇADIR SATIŞLARI VAR'

Kızılay bu işi yeni de yapmıyor, Atatürk'ün emri ile İsmet Paşa'nın onayı ile yapılan çadır satışları var. Ekranlara çıkıp maalesef attığı imzaları unutan eski Kızılay Genel Başkanları'nın ve Yönetim Kurulu üyelerinin aldığı kararlarla yaptığı satışlar da var ki bunlar da yasal. Ha seleflerimizin yasal olmayan işleri de var, mesela kurup kurumu zarara uğrattıkları şirketler, ihmaller, suistimaller vs., zaten o konularda mahkemelerde yargılanıyorlar. Gözlerinin içine bakarak savunma hakkı vermediğiniz hiç bir insanı linç etmeyin, kul hakkıdır."

GÖKBAKAR: KEREM BEY BIRAKIN EDEBİYATI

Gökbakar da Kınık'ın açıklamasına "Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef..." diyerek yanıt verdi. Gökbakar'ın paylaşımında kullandığı ifadeler şöyle:


"Kerem bey bırakın edebiyatı. Siz TRT'de çalışan oğlunuzu Kızılay Genç Başkan Yardımcısı yapıp 60 bin TL'ye yakın maaş bağlayan bir babasınız. Millet dışarıdayken şirketlerinizdeki çadırları da onlara yollasaydınız satmak yerine! Bende şöhret çok da sizde utanma duygusu yok maalesef..."