Rektör, tebdil-i kıyafet denetime çıktı: Hasta bakmayan polikliniği kapattı

Kimliğini gizleyerek politikiniğe giden rektörü, personel elinde sigarayla karşıladı

Rektör, tebdil-i kıyafet denetime çıktı: Hasta bakmayan polikliniği kapattı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ‘hasta bakılmıyor’ şikayeti üzerine hasta kılığına girerek gittiği Kuşadası International Dent Care diş polikliniğini kapattı.

Cumhuriyet’ten Mehmet İnmez’in haberine göre, şikayetler üzerine tebdil-i kıyafet denetime çıkan Aldemir, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hastaneye gitti. Muayene olmak isteyen rektörü elinde sigara ile karşılayan personel, “Muayene olamazsınız, doktor yok, başka hastaneye gidin” dedi. Rektör, “Doktor ne zaman gelecek. Dişim ağrıyor” dedi. Personel, “Neden bu kadar çok soru soruyorsunuz? Başka hastaneye gidin, doktorlar izinli. Bir aydır doktor yok” diyerek Aldemir’i tersledi. Rektörü tanımayan personele Aldemir, “Ben rektörüm, neden hastalara böyle davranıyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Rektör Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimiyle görüşerek kendisini tedavi etmeyen, tersleyen ve laubali davranan poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası’nda polikliniğin kapatılması talimatını verdi.

Selçuk Aldemir, “Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem. Bir aydır hasta bakılmıyor, ama o personel her gün orada. Klima çalışıyor, elektrik yanıyor. Hastaya hizmet vermeyen bir yeri kapattık. Beni tanımamaları çok önemli değil. Önemli olan hasta bakmamaları ve davranış şekilleri. Yeni doktorlarla en kısa zamanda açacağız. Ben vatandaşın mağdur edilmesini ve devletin israfa uğramasına karşıyım. Zaten bana bağlı kurumları, çat kapı gidip sürekli denetliyorum. Ben görevimi yapıyorum. Oraya rektör olarak değil, vatandaş olarak gittim. Vatandaşa nasıl davranıldığını ve sistemin nasıl aksadığını görmüş oldum. Gerekeni yaptım” dedi.

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı International Dent Care diş polikliniği Kuşadası’nda deniz manzaralı üç katlı binada 8 personelle, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Protetik Diş, Endodonti, Estetik, Pedodonti, Periodonti ve Ortodonti hizmetini vermek için 1 yıl önce hizmete girmişti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 09:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
NEDEN GOREVLERiNE SON VERiLiP CEZALANDIRLMIYORLAR ??
NEDEN GOREVLERiNE SON VERiLiP CEZALANDIRLMIYORLAR ?? - 12 ay Önce

“Hasta bakmayan ve laubali davranan personeli affetmem"belirten rektir, poliklinik çalışanlarının başka yere kaydırılması ve Kuşadası’nda polikliniğin kapatılması talimatını verdi. ....
AF ETMEMEK, CEZALANDIRMAK BU MU ??
BiR YERDEN ALIP BASKA YERE KAYDIRIYORSUN ..... ve AYNI TAVIRLARI ORDA DA SURDURCEKLER .... TIPKI AMERiKA'da YILLARCA COXUKLARA TECAVUZ EDEN SAPIK KATOLIK RAHiPLERIN VATiKAN TARAFINDAN "ceza olarak" BiR KiLiSE ve SEHiRDEN BASKA BiR $EHiRE KAYDIRALARAK TECAVUZLURiNi SURDURMELERi GiBi ....

SIRADAKİ HABER