Nar yemeniz için 15 neden

İlaç gibi bir meyve…

Nar yemeniz için 15 neden

Nar yemeniz için 15 neden olduğunu biliyor muydunuz. İşte o nedenler:

Nar büyük miktarda antioksidan içerir. Narın suyu serbest radikaller tarafından emilir; bu da yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Kısa süre önce yayımlanan yeni bir araştırma, nar suyunun böbrek hasarını önlediğini ve vücuttaki zararlı toksinlere karşı böbrekleri koruduğunu gösterdi.

Yine yayınlanan yeni bir araştırma, nar suyunun karaciğeri koruduğunu gösterdi. Nar ayrıca karaciğer hücrelerinin yenilenmesine de yardımcı oluyor.

Nar ve nar suyu, özellikle soğuk mevsimlerde yorgunluğun giderilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine içerdiği C vitamini ile yardımcı oluyor.

Nar alerji ile bağlantılı olan biyokimyasal süreçlerin azaltılmasına içeriğinde bulunan yüksek miktardaki polifenol ile yardımcı olur.

Yapılan bilimsel bir araştırmada narın, damar içerisinde yer alan kolesterol sentezini ve serbest radikalleri yok etmek için vücudun direncini artırdığı gözlemlenmiştir.

Nar suyu ve nar özünün prostat kanseri hücrelerinin yok edilmesine yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

 Meme kanserine karşı nar suyu ve besin bileşenlerinin etkileri incelendi. İncelemenin sonucuna göre; nar suyu ve özlerinin potansiyel kanser ilerlemesini önlemek için çok etkili bir tedavi olduğu sonucuna varıldı.

Narın cilt kanserini önlemede de önemli bir yere sahip olduğu belirtiliyor.

Nar içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal antioksidanlar ile DNA hücrelerindeki genetik hasarı, bozulmayı önler.

Nar ekstresi, yağlı yemek yemeye bağlı yüksek tansiyonu; yani kan basıncını normale düşürmeye yardımcı olur.

Nar, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur. Nar, ayrıca obezitenin sebep olduğu şeker hastalığı için önleyici etki oluşturuyor ve kilo vermeye de yardımcı oluyor.

Nar özünün bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılan ilacın etkinliğini artırdığı tespit edilmiştir.

Nar, Alzheimer'ın ilerlemesini önler ve hastalığın yavaşlamasında etkili olur.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 23:38
YORUM EKLE