Kitle bağışıklığının en yüksek olduğu il Adıyaman

Sağlık Bakanı Koca ile görüşen Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, 'kitle bağışıklığı'nın en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğunu söyledi

Kitle bağışıklığının en yüksek olduğu il Adıyaman

Türkiye'deki koronavirüs salgınında 'kitle bağışıklığı' ve 'vaka sayısı-hasta sayısı' konusu gündemde iken Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

Kitle bağışıklığının en yüksek olduğu ilin Adıyaman olduğu bilgisini aldığını söyleyen Sarıkaya, "Koca, cep telefonundan girip bazı illerin ilçelerine kadar ulaştı ve oradaki salgın durumuna yönelik her veriyi anında görme olanağına sahip. Filyasyon ekiplerinin ne kadar zamanda oraya gittiğini, nasıl bir tıbbi müdahalede bulunduklarını, hangi ilaçları verdiklerinden veriler anında cep telefonuna ulaşıyor. Bu aşamada kitle bağışıklığının en yüksek nerede oluştuğunu soruyorum, ekrandan bakıp, “Adıyaman” yanıtını veriyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca'nın, PSR testi yapan makineye virüs kalıntısı bulaşmış, makinenin kontamine olmuş olabileceğine de dikkat çektiğini belirten Sarıkaya, Koca'nın orada denetim yapılmasını istediğini de söyledi.

Adıyaman'da Covid-19 salgını nedeniyle hergün yüzlerce ev karantinaya alınıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER