Bilim insanları: Sosyal mesafe 2022’ye kadar sürebilir

Korona virüsü hakkında çok fazla bilinmeyen olduğunu vurgulayan bilim insanları, aşı ve tedavinin bulunmasının bile ilk etapta fazla etkili olmayacağını ifade etti

Bilim insanları: Sosyal mesafe 2022’ye kadar sürebilir

ABD’de faaliyet gösteren Harvard Üniversitesi’ndeki bazı bilim insanları, koronavirüse karşı sosyal mesafenin 2022’ye kadar devam edebileceğini belirtti.

Ev karantinasının ve sosyal mesafenin, vaka sayılarının düşmesiyle eş zamanlı olarak kaldırılmasının salgının tekrar edeceği şüphesi doğururken, bilim insanları ikinci bir dalga olması halinde mevcut ortamda zorlanan sağlık sistemi ve çalışanlarının ikinci bir dalgayı kaldıramayacağını açıkladı.

Korona virüsü hakkında çok fazla bilinmeyen olduğunu vurgulayan bilim insanları, aşı ve tedavinin bulunmasının bile ilk etapta fazla etkili olmayacağını ifade etti.

Grip gibi korona virüsünün de belli dönemler insanların hayatında etkili olacağını ve sosyal mesafe tedbirlerinin 2022’ye kadar devam edebileceği ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 12:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
müsebbib esbap sebep sonuç
müsebbib esbap sebep sonuç - 12 ay Önce

demekki ekonomik kriz 2022 e ye kadar sürecek koronada bahanesi olacak olası krizler bunlar halk tepkisi olmasın diye ayrı tutuluyor olabilir.

SIRADAKİ HABER