Askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı

Darbe girişiminin ardından 26 ilde toplam 32 hastane ile 1 rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığı, Sağlık Bakanlığı'na bağlandı

Askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı

Sağlık Bakanlığı, tüm askeri sağlık kuruluşlarının, ülke genelinde eş zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlandığını açıkladı.

Açıklamada, askeri hastanelerin sivilleştiği, 26 ilde 32 hastaneyle bir rehabilitasyon ve bakım merkezi başkanlığının, Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet vermeye başladığı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

“Sağlık Bakanlığı tarafından işletilecek hastaneler yeni dönemde daha güçlü hale getirilmiş bir kadro ile gazilerimize, şehitlerimizin yakınlarına, askeri personelimize ve vatandaşlarımıza aynı kalitede hizmet vermeye devam edecektir.

“Hakkaniyetli ve kaliteli sağlık hizmeti en kapsamlı şekilde daha erişilebilir olacaktır. Askeri birlik ya da kıtalardaki stratejik ve kritik sağlık hizmetleri yine silahlı kuvvetler sağlık personelince verilmeye devam edecektir.

“Hizmetlerin sona erdirilmesi ya da aksatılması söz konusu olmayacaktır. Hizmetler güçlendirilmiş şekilde verilmeye devam edecektir. Bu bağlanma öncesinde de askeri hastanelerimizle sivil hastanelerimiz birçok işbirliği gerçekleştirmiştir.

“Uygulama ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkân tanıyacaktır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır.

“Adı geçen tüm Askeri Sağlık Kuruluşları, 26 Ağustos 2016 Cuma (Bugün) saat 17.00 de ülke genelinde eş zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlanmıştır.”

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 15:09
YORUM EKLE