İstanbul Ümraniye'de bir hastanede sağlık çalışanı olarak görev yapan Mustafa Yaşar'a saldırarak burnunu kıran Hakan C. hakkında açılan davanın duruşması, Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Sanık Hakan C. ile ilgili mütalaasını açıklayan savcı, sanığın 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Meclis’te konuşulan KONDA anketi: HDP desteklerse Kılıçdaroğlu farklı kazanır Meclis’te konuşulan KONDA anketi: HDP desteklerse Kılıçdaroğlu farklı kazanır

SANIĞIN 'TEHDİT' SUÇUNDAN BERAATİ İSTENDİ

DHA'nın haberine göre duruşmaya, tutuksuz sanık Hakan C. ve avukatı katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenilen Emine S.A, hastane veznesinde çalıştığını anlatarak, "Olay günü sanık tedavi odasından çıkıp bir süre bekledikten sonra hemşire M.Y'ye yaşını sorup ona, 'Seni şikayet edeceğim' dedi. Hemşire de ona 'Sen şikayetini yap onlar beni bulur' dedi. Bunun üzerine sanık, hemşireye kafa atıp hızla kaçtı" dedi.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanığın tartıştığı hemşireye kafa attığını belirterek, tehdit suçunun işlendiğine dair kesin bir delilin ise bulunmadığını kaydetti. Sanık Hakan Coşkun'un 'tehdit' suçundan beraatine karar verilmesini isteyen savcı, sanığın 'kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama' suçundan 3 yıl 4 ay 15 günden, 10 yıl 1 ay 15 güne kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, sanık ve avukatının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları amacıyla duruşmayı erteledi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Hakan C'nin hemşireyi darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle, 'sağlık çalışanına yönelik tehdit' ve 'kasten yaralama' suçundan toplamda 11,5 yıl hapis cezasına çarptırılması istenmişti.