Yeni yıla Edirne'de vatandaşlarla giren Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, balkonda oturan vatandaşlara 'Çayınız varsa gelelim' dedi. Bakan, 'Evde çay yok, istemez' cevabıyla şoke oldu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni yıl öncesinde seçim bölgesi olan Edirne'de kahvehaneleri ve meyhaneleri dolaştı. Ziyaretlerine AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen ve partililerle birlikte Yeni İmaret Mahallesi'nden başlayan Müezzinoğlu, kahvelerde oturanlarla sohbet etti ve yeni yıllarını kutladı.

Yol üzerinde bulunan bir binanın 2'nci katındaki balkonda oturanları görerek "Çayınız varsa gelelim" diye soran Bakan Müezzinoğlu, "Evde çay yok, istemez" cevabıyla karşılaştı. Ardından ilerdeki başka bir evin balkonundakilere seslenen Bakan Müezzinoğlu eve çıkarak ev sakinleriyle birlikte çay içti.

MEYHANELERİ DOLAŞTI

Yeni İmaret Mahallesi'ndeki kahvehane gezilerinin ardından Kıyık Caddesi'ne giden Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler yol üzerinde bir meyhaneye girdi. Karşılarında Bakan gördükleri için şaşıran meyhane sahibi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'dan kapalı alanlardaki sigara yasağının kaldırılmasını istedi. Bakan Müezzinoğlu ise 'sigara yok' diye cevap verdi. Bir süre meyhanedekilerle sohbet ederek yeni yıllarını kutlayan Bakan Müezzinoğlu, ardından Edirne'den ayrılarak İstanbul a geçti.

Bakan yılbaşında seçmenlerine ulaşmaya çalışırken İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nin Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyonu da yılbaşı günü “MÜSLÜMANLARA SORUYORUZ!” adlı bir kampanya başlattı. (BURADA)