Hava durumu raporlarına göre öğleden sonra yağış ve göktürültülü sağanak geliyor

Yurt genelinde kendini hissettiren sıcaklıklara birkaç gün ara. Hava durumu raporlarına göre öğleden sonra yağış ve göktürültülü sağanak geliyor. Özellikle Bursa, Balıkesir, Kütahya, Edirne, Kırklareli ve İstanbul'da etkili olacak yağışlar için sel ve dolu uyarısı yapıldı. Peki İstanbul'da hava durumu buguün nasıl olacak sorusunun cevabı; İstanbul'da öğleden sonra şiddetli yağış bekeniyor. Sıcaklık 22 derece olacak.

BU İLLERDEKİLER DİKKAT!

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Balıkesir, Bursa ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YURT GENELİNDE HAVA NASIL?

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Muğla dışında Ege, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Burdur, Çankırı, Ankara'nın kuzeyi, Eskişehir'in batısı, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum ve Erzincan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde Marmara'nın doğusu ile Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI NASIL?

Batı kesimler ile Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor Rüzgar, genellikle güney ve batı, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyılarında, Batı Akdeniz'de, İç Anadolu'nun güneyi ile Mersin çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

İSTANBUL'DA SICAKLIK AZALIYOR

Parçalı çok bulutlu, kısa süreli, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus bekleniyor.Hava sıcaklığı 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar, Kuzeyinde Kuzeydoğu (Poyraz), güney ve doğusunda Batı ve Kuzeybatı yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.