Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, Suruç’ta yaşanan olayla ilgili de konuştu. Bozan, Suruç’taki olaylar için “Kin ve husumetin sonucu” yorumunu yaptı.

Bozan, “Rahmet ve mağfiret ayının son gününde, bayram arifesinde meydana gelen bu olay hepimizi çok üzmüştür. Bu nedenle herkesi itidale ve sükunete davet ediyorum. Partiler birbirinin düşmanları değil ancak birbirlerinin rakipleridirler. Hayret ve üzülerek hepimizin şahit olduğu, hayat tecrübesi olmayan toy bir bakanın dediği gibi bir savaş değil, seçim yarışındayız. Kutuplaştırmayın, kamplaştırmayın, kin ve husumet dilini terk edin, diyoruz. İnşallah bu üzücü olaydan herkes gereken dersi alır. Bilmeliyiz ki, seçimi kazanmak için hiçbir strateji insan canından daha kıymetli değildir” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla 17 Haziran Pazar günü saat 17:00’de İstasyon Meydanı’nda yapılacak olan mitinge bütün Diyarbakır halkını davet eden Fesih Bozan şunları söyledi: “Adalet, hukuk, insan hakları, barış, kardeşlik, birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir gelecek dileğiyle, 24 Haziran’da ‘Diyarbakır’a Saadet, Saadet’e Diyarbakır’ yaraşır diyoruz.”