Kayıp olduğu iddia edilen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu kayıp olduğu iddialarının ardından ilk kez görüntülendi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in kayıp olduğunu iddia ettiği, Ukrayna hükümet yetkililerinin kalp krizi geçirdiğini öne sürdüğü Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu bugün yayınlanan bir fotoğrafla ilk kez yeniden görüntülendi.

Gözden kaçırmayın

Aksoy Araştırma: Seçmenin yalnızca yüzde 21'i seçim güvenliği konusunda kaygılı değil Aksoy Araştırma: Seçmenin yalnızca yüzde 21'i seçim güvenliği konusunda kaygılı değil

Rusya Savunma Bakanlığı, Twitter hesabından Şoygu'nun askeri heyetle yaptığı toplantının fotoğraflarını yayınladı.

Şoygu'nun yaklaşık iki haftadır kayıp olduğu iddialarının dünya basınında geniş yer bulmasının ardından bugün yayınlanan fotoğrafın Moskova'da dün yapılan toplantıdan olduğu kaydedildi. Ancak bu bilgi teyit edilemedi.

The Telegraph'ın haberine göre, Şoygu dün Moskova'da bir askeri heyetle gerçekleşen toplantıya başkanlık etti. Habere göre, Şoygu Ukrayna'daki durum ve askeri bütçeyle ilgili yaptığı konuşmada "uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahlar, uçak teçhizatı ve stratejik nükleer kuvvetlerin angajman hazırlığı" gibi askeri başlıklarda brifing verdi. Toplantıya, Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov'un da katıldığı aktarıldı.