Rusya Savunma Bakanlığı, '180 yabancı paralı savaşçıyı yüksek isabetli uzun menzilli silahlarla imha ettiklerini' öne sürdü

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Kiev yönetiminin Lviv bölgesindeki bir poligon ve yerleşim birimini, yabancı paralı savaşçıların hazırlık ve koordinasyon merkezi haline getirdiğini iddia etti.

Bu bölgede yabancı ülkelerden gelen silah ve askeri teçhizat için depolama üssü kurulduğunu öne süren Konaşenkov, "13 Mart sabahı yüksek isabetli uzun menzilli silahlarla Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Stariçi köyündeki eğitim merkezlerini ve Yavorovskiy askeri eğitim sahasını vurduk. Bunun sonucunda 180 kadar yabancı paralı savaşçı ve çok sayıda yabancı silah imha edildi. Ukrayna topraklarına gelen yabancı savaşçıların imhası devam edecek" dedi.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: Hayat pahalılığı ve çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir Erdoğan: Hayat pahalılığı ve çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığımız bir gerçektir

Ukrayna ordusuna ait bugüne kadar toplam 3 bin 736 askeri altyapı tesisinin vurulduğunu iddia eden Konaşenkov, "Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine ait 100 uçak, 139 insansız hava aracı, 1234 tank ve zırhlı araç, 122 çok namlulu roketatar, 452 obüs ve havan topu, 1013 özel askeri araç imha edildi" ifadesini kullandı.

Lviv Valiliği'nde yapılan açıklamada ise Rusya'nın hava saldırısında 35 kişinin öldüğü, 134 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.