Sabah saatlerinde Harkov'u vuran Rus güçleri, Kiev'de de sivillere uyarı yaptıktan sonra televizyon kulesini vurdu

Rusya, Ukrayna harekatının altıncı gününde, ülkenin ikinci büyük kenti Harkov'un merkezi ile Kiev'deki televizyon kulesini hedef aldı.

"Rusya karşıtı enformasyon saldırılarının önünü kesmek adına, Ukrayna Güvenlik Servisi’nin teknoloji tesislerine yüksek hassasiyetli silahlarla saldırılar düzenlenecektir" uyarısından yaklaşık iki saat sonra düzenlenen televizyon kulesi saldırısında en az beş kişinin öldüğü açıklandı. Harkov'da da en az 10 kişinin öldüğü belirtiliyor.

Gözden kaçırmayın

Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan bir kişi yok, tweete yazanlardan dolayı açılıyor Bozdağ: Tweet attı diye soruşturma açılan bir kişi yok, tweete yazanlardan dolayı açılıyor

Taraflar arasında yarın (2 Mart çarşamba günü) yeniden ateşkes görüşmeleri yapılacağı belirtilirken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Avrupa Parlamentosu'nda ayakta alkışlanan konuşmasında Kiev'in üyelik sürecinin hızla başlatılması çağrısı yaptı. Zelenskiy, ABD Başkanı Joe Biden ile telefon görüşmesinde de uçuşa yasak bölge talep etti; "Doğru zaman değil" yanıtını aldı.