Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nın ardından FIFA'nın da gündemine oturan Nusret'e ABD'den kötü bir haber geldi.

TRT'de yaklaşık 2 saatlik canlı yayın: 5 gazeteci Erdoğan'a Sinan Ateş cinayetini sormadı TRT'de yaklaşık 2 saatlik canlı yayın: 5 gazeteci Erdoğan'a Sinan Ateş cinayetini sormadı

Katar'da milyon dolara yaklaşan bir reklam etkinliğine imza atan, sahaya girebilmek için FIFA Başkanı'yla yakın ilişkisini kullandığı, hatta rüşvet verdiği öne sürülen Nusret, Amerika Birleşik Devletleri'nde süren U.S. Open Cup'tan men edildi. U.S. Open Cup, Twitter hesabından Nusret ile ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamada "Salt Bae, 2023 Open Cup finalinden bu vesileyle men edilmiştir" ifadeleri kullanıldı. Nusret, ABD'nin en eski futbol turnuvasına giriş yasağı almış oldu.

HalkTV'de yer alan habere göre, U.S. Open Cup, Amerika Birleşik Devletleri'nde tek maçlı eliminasyon sistemli futbol organizasyonu olmasının yanı sıra ülkenin en eski futbol turnuvası olması özelliğine sahip.

Dünyada Salt Bae adıyla da tanınan Nusret'in, Messi ile fotoğraf çektirmek için sahaya çıkışı, rüşvetin etkisi ve güvenlik zaafı olarak ele alınmıştı.