Medyascope'un kurucusu Ruşen Çakır, Odatv'nin 'fon' haberinden sonra başlayan tartışmalar ve ortaya atılan iddialar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çakır, "İşimizi iyi yapıyoruz, açık yapıyoruz, şeffaf yapıyoruz" dedi.

Odatv'nin 21 Temmuz'da yaptığı "Türkiye’de kritik kuruluşların ABD merkezli vakıf olan Chrest Foundation’dan yüz binlerce dolarlık hibe aldığı ortaya çıktı..." haberinin ardından, hükümet yetkilileri ve iktidara yakın çevreler Medyascope.tv ve bazı medya kuruluşlarını hedef göstermişti.

Medyascope'un kurucusu ve sahibi Ruşen Çakır, gelen eleştiriler üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Künyemizde beş yıldır yazıyor zaten gizli ve yeni bir şey değil” demişti.

'ONLARI İKNA ETMENİN İMKANI YOK'

Çakır, bugün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Medyascope'un canlı yayınında yaptığı açıklamada Çakır, şu ifadeleri kullandı:

"Medyascope olarak bir linç kampanyasının içinden geçiyoruz. Sessiz kalmayı tercih ediyoruz çünkü linççilerle bir şey tartışmanın, onları herhangi bir şeye ikna etmenin imkanı yok. Birbirinden farklı dönemlerde, farklı kesimler tarafından yapılan linçlerin bir araya getirilmesiyle karşı karşıyayız. Olur böyle şeyler, burası Türkiye...

Zor bir iş yaptığımızın farkındayız ama bu linçleri hak etmediğimizin ama bir diğer yanıyla da hak ettiğimizin farkındayız. Çünkü işimizi iyi yapıyoruz, açık yapıyoruz, şeffaf yapıyoruz. Ve Türkiye'de her şeye rağmen her koşulda bağımsız ve özgür gazetecilik yapmanın mümkün olduğunu gösterdiğimiz için farklı kesimlerin çok ciddi şekilde bizden rahatsız olmasına neden oluyoruz. Onlara verdiğimiz rahatsızlık için de açıkçası özür falan dilemiyoruz."