İran hükümeti, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi sonrası ilk açıklamayı yaptı.

Açıklamada, “Milletin kahramanı, liderliğin sadık dostu Reisi’nin yorulmak bilmez ruhuyla, Cenab-ı Hakk’ın yardımıyla ve iş birliğiyle hizmet yolunun devam edeceğine sadık, minnettar ve aziz milletimize güvence veriyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Plaza de Mayo Anneleri'nin simge ismi  Nora Cortiñas yaşamını yitirdi Plaza de Mayo Anneleri'nin simge ismi Nora Cortiñas yaşamını yitirdi

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin dün meydana gelen helikopter kazası sonucu hayatını kaybettiği, İran resmi makamlarınca duyuruldu.

Reisi ile birlikte İran Dışişleri Bakanı Emir Abdullahiyan’ın da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldığı, yolcuların tamamının hayatını kaybettiği belirtildi.

İran’ın resmi haber ajansı IRNA, Cumhurbaşkanı ve Dışişleri Bakanı’nın ölümü üzerine hükümetin kabineyi olağanüstü toplantıya çağırdığını duyurdu. Kabine sonrası yayımlanan bildiride Reisi’nin, Şiilerin sekizinci imamı İmam Rıza’nın doğum yıldönümünde “şehit” olduğu belirtildi. Kabine bakanları, Reisi ve beraberindeki heyetin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı diledi.