Çorum'un Çitli Köyü Cami imamı Mustafa Çıtak, AKP haricindeki siyasi partilerin köyde siyasi çalışma yürütmesine izin vermedi.

İmam, Çitli Köyü'nde vatandaşlarla görüşerek; İYİ Parti'nin broşürlerini dağıtan Çorum Milletvekili Adayı Avukatı Mehmet Fatih Aslan ve ekibini önce camiden, sonra da köyden kovmaya çalıştı.

'İMAM TEHDİTLER SAVURARAK SALDIRDI'

İYİ Parti'liler tarafından devlet memuru olduğu ve 657'ye tabi olduğu hatırlatılan imam Mustafa Çıtak uyarılara aldırış etmeden, ''657 beni bağlamaz. Biz 'Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez'' diye bağırdığı ve saldırılarına devam ettiği öğrenildi.

Oda TV'ye yansıyan habere göre, milletvekili adayının elinden broşürleri alan imam Çıtak'ın, köylüleri de azarlayarak tehditler savurduğu belirtilirken imamın, bağırma ve hitap şeklinden çekinen Çitli köyü sakinlerinin, ellerinde bulunan broşürleri yerlere attığı öğrenildi.

'CAMİ ETRAFINI VE KÖYÜ DERHAL TERK ETMEMİZİ SÖYLEDİ'

İmamın sözlü ve fiziki saldırısına maruz kalan İYİ Partililer yaşadıkları saldırıyı anlattı:

''Partinin gençlik kollarında görevli bayanlar ve biz, camiden çıkan bayanlara broşür ve partinin promosyonu olan sabunları ikram ederken caminin imamı tarafından kapı dışarı edildik. Cami imamı, 'Buraya AK Partililerden başkası giremez' diyerek bağırdı ve derhal bulunduğumuz yeri terk etmemizi söyledi. Sinirden kendinden geçmiş bir halde, cemaate de bağırmaya başladı, 'Ellerinizdekileri derhal yere atın ya da kimden aldınız ise geri verin' diye emirler yağdırdı.

Bu sert tepki karşısında şaşkına dönen cemaat, ellerindekileri parti görevlilerine geri teslim ettiler. İmam Mustafa Çıtak, '657 beni bağlamaz. Biz Reis'i destekliyoruz. Onun haricinde kimse bu avludan içeri giremez' şeklinde bağırıp, 'derhal cami etrafını ve köyü terk etmemiz gerektiğini' söyledi."

İYİ Parti'liler, Çitli’yi terk ederken, imamın hala arkalarından bağırmaya devam ettiğini söylediler.

Kaynak: ODA TV