Yorumcu, yazar Rasim Ozan Kütahyalı, küfür ettiği gerekçesiyle Beyaz TV'ye ceza veren RTÜK'ün Halk TV'nin lisansını iptal edeceğini öne sürdü. Kütahyalı, RTÜK'ün kendisi üzerinden verilen cezayı "dengeleyici" olarak kullandığını savundu.

RTÜK üyesi İlhan Taşcı'nın "küfür" şikâyeti üzerine Beyaz TV'ye ceza verilirken, Rasim Ozan Kütahyalı'dan konuyla ilgili olarak açıklama geldi. 

Kütahyalı, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"DEVLET, Halk TV’yi cezalandırmak ve yakında yapacağı lisans iptali için beni 'meşrulaştırıcı ve dengeleyici' olarak kullanıyor. DEVLET tarafından satın alınmış 'muhalif' maaşlı memur yani CAŞ bu tezgahı muhalefet tabanına yediriyor! Satılık muhalif bol oldukça DEVLET’in işi kolay."

NE OLMUŞTU?

Kütahyalı, programda, eski hakem Ahmet Çakar'ın yanına giderek, "Hocam, 'Sukiyo' şarkısını söyle" demiş, "u" harfi yerine "i" harfini kullanarak "S...yo, S...yo" diyerek tempo tutmuştu. 

Bunun üzerine Taşcı, "Rasim Ozan Kütahyalı utanmıyor, küfrediyor,  RTÜK ise üç maymunu oynuyor!" diyerek, RTÜK'e dilekçe vermişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise, “Derin Futbol” programı hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı. 

Programda küfür ettiği eleştirilerine yanıt veren Kütahyalı, twitter'dan yaptığı açıklamada şunları kaydetmişti:

"Levent Kırca’nın 30 sene önceki, 'İski Skeci' Türk TV tarihine geçmiş bir skeçtir. 'Jetski skeci' de öyle. Hâlâ izleniyor bu klasikler. Beyaz Futbol da şimdiden bir Türk TV klasiğidir. 'Sukiyo' bölümü de 30 sene sonra izlenecek. İdeolojik kinle bizlere saldıranlar unutmasın bunu..."

Taşcı'nın başvurusunu sonuçlandıran RTÜK, Kütahyalı'nın kullandığı küfür nedeniyle Beyaz TV'ye para cezası vermişti.