Güneş gazetesinin yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın istifasının yıldönümünde açıklamada bulundu.

Kütahyalı, "Berat Albayrak’ın gidişi ile Türk rejiminin tek paratoneri Recep Tayyip Erdoğan haline gelmiştir" dedi.

"NİCE BAKANLAR GÖREVDEN AYRILDIKTAN EN GEÇ 2 HAFTA SONRA UNUTULUR GİDER"

Kütahyalı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün fırtınalı Berat Albayrak  istifası olayının(The İstifa) tam birinci yılı oldu. 1 yıldır bir adam kendini adeta tabuta koymuş, hiç ortada yok, kimse ile konuşmuyor ama hala o adam konuşuluyorsa -sevin sevmeyin- burada analiz edilmesi gereken bir politik olgu var demektir. Nice bakanlar görevden ayrıldıktan en geç 2 hafta sonra unutulur gider. Vaktinde çok güçlü olup makamı kaybettikten sonra adı hiç hatırlanmayan çok siyasi figür var. Türk siyasal hayatında üstü örtülemeyen bir Berat Albayrak olayı vardır ve henüz bu hadise hiç incelenmemiştir" değerlendirmesinde bulundu.

"BERAT ALBAYRAK MEVCUT REJİMİN ANA PARATONERİYDİ"

Kütahyalı şu ifadeleri kullandı:

"Berat Albayrak’ın istifası olayının kapanamayan boşluk yaratmasının nedeni şudur: Berat Albayrak mevcut rejimin ana paratoneriydi. Tüm şimşekler onda patlıyordu. Bu rejime olan tüm tepkileri Berat Albayrak paratoner olarak kendinde topluyor ve soğuruyordu.

Berat Albayrak “sözde” muhalefetin tüm şimşeklerini üzerine çektiği için mevcut müesses rejimin “Hakkında laf edilemeyen” aktörleri de rahat ediyordu. Ama “Hakkında laf edilemeyenler” de Berat Albayrak olgusunu analiz edemediler. Son 1 yıldır o yüzden bu dosya kapanamamıştır..

"BERAT ALBAYRAK’IN GİDİŞİ İLE TÜRK REJİMİNİN TEK PARATONERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN HALİNE GELMİŞTİR"

Berat Albayrak’ın gidişi ile Türk rejiminin tek paratoneri Recep Tayyip Erdoğan haline gelmiştir. Berat Albayrak, Erdoğan’a yönelecek şimşekleri de kendine çeken ve bu bağlamda müesses rejimi olduğu kadar Erdoğan’ı da rahatlatan bir aktördü. Şimdi Tayyip Erdoğan tek paratoner.

"BU OLAYIN İKİNCİ BİR BENZERİ YOKTUR"

Sözde en sert muhalifler tarafından bile bu rejimin “Hakkında laf edilemeyen” aktörleri bu yazdıklarım üzerine düşünmelidir. Cüneyt Özdemir “Berat Albayrak Özel” yayınında neden gece 3’te 300 bin kişi yatağından kalkıp bu yayını izlemiştir? Bu olayın ikinci bir benzeri yoktur."