Pullukçu Madencilik'in sahibi İrfan Pullukçu, çocuk istismarından tutuklandı

Olay istismara uğrayan çocuğun yaşadıklarını annesine anlatmasıyla ortaya çıkt

Güncel 25.03.2021 - 19:32 25.03.2021 - 19:32

Pullukçu Madencilik şirketinin sahibi İrfan Pullukçu, 15 yaşındaki kız çocuğu C.N.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Kız çocuğunun ablası H.K. da kardeşini "para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığı" gerekçesiyle tutuklanıp cezaevine konuldu.

Evrensel’in aktardığına göre, çocuk istismarı vakası yaklaşık 1 yıl önce Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşandı.

Olay istismara uğrayan çocuğun yaşadıklarını annesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Çocuğun beyanlarına göre İrfan Pullukçu, o tarihte Çorlu'da anne ve ablasıyla yaşayan C.N.K.'ye cinsel istismarda bulundu. C.N.K. o dönem yaşadıklarını kimseye anlatamadı.

C.N.K. bir süre önce annesi N.G. ve ablası H.K. ile Aydın'ın Didim ilçesine yerleşti. Ancak Pullukçu, aile ile irtibatını kesmedi.

Pullukçu'nun geçen hafta Didim'e gitmesi üzerine C.N.K. annesine yaşadıklarını anlattı.

Anne N.G.'nin jandarmaya giderek şikayetçi olması üzerine İrfan Pullukçu gözaltına aldı. Tekirdağ'a getirilen Pullukçu tutuklanarak cezaevine koyuldu.

ABLA DA TUTUKLANDI

C.N.K.'nin ifadesinde ablası H.K.'nin kendisini para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladığını söylemesi üzerine gözaltına alınan abla da "fuhşa aracılık etmek" suçundan tutuklandı.

SUÇSUZ OLDUĞUNU SAVUNDU

Pullukçu'nun hakkındaki suçlamaları reddederek "Ben ablasıyla birlikte oldum, küçük kızla hiç bir ilişkim olmadı" dediği öğrenildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuyla ilgili açıklamasında, "Habere konu çocuğumuz, bir kuruluşumuzda güvendedir. Çocuğumuzun psikolojisi ve rehabilitasyonuna yönelik mesleki çalışmalar devam etmektedir. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalıyla da hukuki sürecin takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@