Prostat erkek bedeninde yaş ilerledikçe büyüyen ve üreme organlarında önemli bir işleve neden olan salgı bezidir. Erkeklerde prostat büyümesi çeşitli şikayetlere neden olmaktadır. Özellikle 60 yaşın üzerindeki erkeklerde yüzde 70 yüzde seksen oranında prostat büyümesine rastlanmaktadır. Prostat tedavisi genel anlamda ilaç ve ameliyat teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Prostat büyümesi olan hastalar sık sık tuvalete çıkma geceleri idrar yapma isteği aniden idrar gelmesi ve idrar kaçırma gibi şikayetlerde bulunurlar. Ne yazık ki prostat tedavisi ihmal edildiği takdirde idrar torbasındaki kaslarda erime meydana gelir. Ve idrar torbasındaki büyük basınç böbrekleri de bozmaya başlar. Prostat tedavisi yapılmadığı takdirde ne yazık ki idrar torbasının ve böbreklerin eski işlevlerine dönmesi oldukça zor olacaktır.

Prostat ameliyatı çok kolaydır

Prostat ameliyatı günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilir. Holep prostat ameliyatı tekniği yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Holep prostat ameliyatı tekniği lazer ile gerçekleştirilen kapalı bir cerrahi operasyondur. Bu operasyon ile hastaların sağlıklarına hızlı bir biçimde kavuşmaları ve hızlı bir biçimde tedaviye yanıt vermeleri gözlemlenmektedir. Prostattaki büyüme kapalı yöntem cerrahi teknikler ile lazer kullanılarak o bölgeden çıkarılmaktadır. Ülkemizde bu tedavi yöntemini en profesyonel bir biçimde hastalara uygulayan Profesör Doktor Tolga Akman, başarılı prostat ameliyatı uygulamaları ile binlerce kişinin sağlığına kavuşmasına vesile olmuştur.

Prostat ameliyatınızı ertelemeyin

Prostat vücutta ve erkek üreme organlarında önemli işleve sahip olan bir salgı bezidir. Ergenlik döneminden itibaren prostat bezi büyümeye başlar. Ve bu salgı bezi erkek yaşamında ömür boyunca büyüme sürecini devam ettirir. Prostat yavaş yavaş büyüyen bir anatomiye sahiptir. Fakat bazı erkeklerde prostat büyümesi hızlı ve rahatsız edici şekilde başlar. Prostat büyümesi hastalarında idrar kaçırma sık sık idrara çıkma böbrek ve idrar kesesi fonksiyonlarının yitirilmesi gibi sebeplerle olumsuz neticeler ortaya çıkartır. Bu şikayetleri olan bireylerin hızlı bir biçimde üroloji ile ilgilenen bir hekime muayene olmaları gerekmektedir. Profesör Doktor Tolga Akman ülkemizde en profesyonel ve en başarılı prostat tedavilerini uygulayan hekimler arasında yer alır. Prostat tedavisi bireylerin geç kalmadan yapmaları gereken bir tedavidir.

Erkekler rutin kontrollerini yerine getirmelidir

Prostat rahatsızlığından, üreme böbrek ve idrar kesesi ile ilgili rahatsızlıklardan uzak durmak için erkeklerin belli bir yaştan sonra periyodik olarak sağlık kontrollerini yaptırmaları gerekir. Prostat tedavisi ilaçla ve ameliyatlı şekilde gerçekleştirilebilir. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan prostat tedavisi holep prostat ameliyatı tekniğidir. Bu teknik kapalı bir biçimde gerçekleştirilir. Holep prostat ameliyatı lazer uygulamaları ile yapılmaktadır. Hastaların hızlı sonuç aldıkları ve oldukça erken bir biçimde iyileştikleri holep prostat ameliyatı tekniği Dünya üzerinde de sıklıkla kullanılan bir teknik olarak karşımıza çıkar.

Doğru doktora ulaşmak çok önemlidir

Prostat tedavisi alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir tedavi sürecidir. Doktorlar hastanın yapısına ve hastalığın çeşidine göre ameliyat veya ilaç tedavisini tercih edebilir. Bireyler prostat tedavisine başlamadan önce alanında uzman profesyonel bir hekim ile tedavi sürecini başlatmalı ve araştırmalar yapmalıdır. Ülkemizde prostat tedavisi ile ilgili olarak en başarılı çalışmaları yapan hekim Profesör Doktor Tolga Akman'dır. Hastaların alanında uzman hekimlerle çalışmaları tedavi sürecini ve iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Sağlık asla ihmale gelmeyecek son derece titiz ve bilinçle davranılması gereken bir olgudur. Profesör Doktor Tolga Akman hastaları ile empati kurarak onlar için en doğru tedavi yöntemlerini uygular.