MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, '2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net' isimli mitinglerine Konya'da Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda devam etti.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satırbaşları şu şekilde:

"Bir avuç kömür için bir ömür veren, fedakar ve cefakar kardeşlerimizle birlikte ailelerinin yanındayız, yanında olacağız. Yaşanan acı hepimizin ortak acısıdır. Bir daha acılar yaşanmaması için önlem alınacak. Ailelerin yanındayız, yanında olacağız. Dediler ki gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.

Türkiye 2023'te iki büyük siyasi ve tarihi süreci yaşayacak. İlki seçimler, ikincisi de Cumhuriyet'in yüzüncü yılıdır. Kararınız kaderinizi, iradeniz aydınlık bir geleceğin rotasını belirleyecektir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır, açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilecektir. Türkiye'nin küresel güç mertebesine ulaşması amacıyla geceyi gündüze katan Cumhur İttifakı oldukça, yenilmemizi ve yıkılmamızı hedefleyen her zaman hüsranla tanışacaktır. Zillet İttifakı, baştan ayağa yanlıştadır. Türkiye'nin önünü kesmek istiyorlar, bunu görünüz. Sesi kesilen değil sesi yükselen, ön alan bir Türkiye gerçeğini hazmedemiyorlar."

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI: 'ABD ZİYARETİ ŞAİBELİ'

ABD ziyareti şaibelidir, şüphelidir."

PROMPTER BOZULDU, BAHÇELİ'NİN KONUŞMASI DURDU

MHP lideri konuştuğu sırada prompter bozuldu. Konuşmasına ara vermek zorunda kalan Bahçeli, arızanın düzelmesini bekledi. Mitinge katılanlar o anlarda alkışlarla Bahçeli'ye destek vermeye çalıştı.