Adana ve İstanbul'da KCK adı altında düzenlenen operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Pozantı Cezaevi'yle ilgili iddiaları ortaya çıkaran Dicle Haber Ajansı (DİHA) Adana Bürosu'nun üç muhabiri de gözaltında.

 

Adana'da Dağlıoğlu, Gülbahçesi ile Barbaros mahallelerinde saat 04.00 sıralarında başlayan operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Operasyona Terörle Mücadele, Özel Hareket ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden oluşan 500 polis katıldı.

 

Adana'da Pozantı Cezaevi'yle ilgili tüm ülkenin gündemine oturan iddiaları haberleştiren  Dicle Haber Ajansı (DİHA) Bürosu da baskın düzenlenen adresler arasındaydı. DİHA Adana muhabirleri Ali Buluş, Hamdullah Keser ve Özlem Ağuş gözaltına alındı. DİHA bürosu ile muhabirlerin evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar hard disklerine el konuldu

 

Pozantı Cezaevindeki tecavüz olayını ortaya çıkartan Özlem Ağuş'un da aralarında bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı.

 

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İlçe başkanlarının yanı sıra BDP'li milletvekillerinin çağrısı üzerine başlatılan açlık grevinin sürdüğü Gülbahçesi Demokratik Kültür ve Dayanışma Derneği'nde de arama yapan ekipler açlık grevindeki yurttaşların da aralarında bulunduğu 25 kişiyi gözaltında.

 

İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen DİHA muhabiri Hamdullah Keser, el konulan malzemelerin tutanağı imzalatıldıktan sonra serbest bırakıldı.