ANF’nin haberine göre, Ankara’da yaşanan patlama ile ilgilerinin olmadığını açıkladılar…

Gözden kaçırmayın

İstanbul'da öğrenci abonmanlarına yapılan zam geri alındı İstanbul'da öğrenci abonmanlarına yapılan zam geri alındı

HPG Anakarargah Komutanlığı, Ankara’da yaşanan patlama ile hiçbir ilgilerinin olmadığını belirterek, “Bu olayla bağlantımız kurularak Kürt düşmanlığı daha da geliştirilmek, sivil insanlarımız hedef yapılmak istenmektedir” dedi.

HPG Anakarargah Komutanlığı yaptığı yazılı açıklamada şöyle dendi; “Bu olayla bağlantımız kurularak Kürt düşmanlığı daha da geliştirilmek, sivil insanlarımız hedef yapılmak istenmektedir. Tam da Erdoğan’ın ABD başkanı ile görüşmesi öncesine denk gelen bu olayın arkasında AKP hükümetinin yeni bir oyunu olduğu görülmektedir. Uluslararası kamuoyu nezdinde AKP hükümetini mağdur pozisyonunda göstermek ve hareketimize karşı geliştirilmek istenen tasfiye konseptine destek bulmak amacıyla bu olayın kullanılmak istendiği çok açıktır. Sivillere yönelik eylem geliştirmediğimiz bilinmesine rağmen bu yönlü propaganda edilmesinin amacı AKP hükümetinin açıkça ilan ettiği ve tüm Kürtleri hedefleyen savaşın daha da yükseltilmesidir.

Bazı yazarlar saldırıyı TAK'ın yapmış olabileceğini iddia etmişti. Daha önce PKK'nin üstlenmediği bazı eylemleri TAK adlı örgüt üstlenmişti. Şu ana kadar TAK'tan da bir açıklama yapılmadı...

Kürdistan Özgürlük Şahinleri olarak bilinen TAK, PKK'ye paralel faaliyet gostermesine rağmen, tamamen bağımsız bir yapı gibi gösteriliyor. TAK’ın eylemleri PKK tarafından üstlenilmiyor. TAK, daha önce birçok şehir merkezinde sivilleri de hedef alan bombalı eylemler düzenledi.