Peynirli İrmik helvası son dönemin en dikkat çeken lezzetlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu eşsiz lezzeti hazırlama süreci nasıl gerçekleşiyor? Peynirli irmik helvası hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

Peynir seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Peynirli İrmik Helvası hazırlarken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?

Peynirli irmik helvası tatlısı, diğer tatlılar ile kıyaslandığı zaman üzerinde çok daha fazla oynama şansı olan bir tatlıdır. Çeşitli yönleriyle zenginleştirilebilir. Kış aylarında sıcak çikolata, yaz aylarında ise dondurma ile servis edilebilir

Ø  Tatlı Tarifleri

Peynirli İrmik Tatlısının nasıl yapıldığına geçmeden önce kısaca bu eşsiz lezzette hangi malzemelerin kullanıldığına bir göz atalım. İşte Peynirli İrmik Tatlısı yapımında kullanılan malzemeler;

  • irmik 1.5 su bardağı
  • 100 gr tereyağı
  • Şeker 2 su bardağı
  • Süt 3 su bardağı
  • Peynir

Malzemelerimizi hazırladığımıza göre peynirli irmik tatlısının tarifine geçebiliriz. Peynirli irmik helvası tatlısının tarifi sırasında en dikkat çeken özelliklerden biri de hangi peyniri kullanmış olduğunuzdur.

Peynirli İrmik Helvası Nasıl Hazırlanır?

Peynirli irmik helvası tatlısını yaparken istediğiniz peyniri kullanabilirsiniz. Ancak peynirin çeşidi tatlıya doğrudan etki edecektir.

Gözden kaçırmayın

Private Browsing Private Browsing

Peynir, tatlınızın uzayıp gitmesi için en önemli faktör olarak ön plana çıkmaktadır.

İrmik helvasını hazırladıktan sonra peynirleri eklemeniz gerekmektedir.

Bir süre karıştırma işlemini uyguladıktan sonra ise tatlınızı dinlenmeye bırakın.

Bir süre dinlendikten sonra Peynirli irmik helvası tatlısını servisinde ise kaseye koyduğunuz tatlıyı tabağa ters bir şekilde bırakın.

Dilerseniz tatlınızı süsleyebilirsiniz. Bu işlem için ceviz parçaları ya da fındık kullanabilirsiniz. Ayrıca fıstık parçaları ile çikolata sosunu da tatlınıza ekleyerek bambaşka bir lezzeti de sunabilirsiniz.

Bu eşsiz lezzet hem tadı hem de lezzeti ile çok sayıda insanın ilgisini çekmeyi başarır.

Kaynak: https://www.5nhaber.com/haber/9220619/bu-tatliyi-birde-evinizde-deneyin-iste-tadindan-gecilmeyecek-peynirli-irmik-helvasi-tarifi  - 5nHaber