Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile imzaladığı NATO mutabakatının ardından Kremlin'den Erdoğan'ın sözlerine ilişkin açıklama geldi.

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Putin'in programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir telefon görüşmesinin bulunmadığını söyledi.

MHP'lilerin tehdit ettiği 'Sokak Kedisi'nin sahibi Ebru Oruç ve eşine silahlı saldırı MHP'lilerin tehdit ettiği 'Sokak Kedisi'nin sahibi Ebru Oruç ve eşine silahlı saldırı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madrid'deki NATO Liderler Toplantısı'nın ardından IFEMA Kongre Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, "Gerek sayın Putin gerek sayın Zelenskiy ile bu hafta sonu ya da önümüzdeki hafta başı telefon diplomasimizi sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Sputnik'teki habere göre gazetecilerin Erdoğan'ın açıklamalarını sorması üzerine Peskov, "Henüz programda yok" yanıtını verdi.

Peskov, Putin'in bu yıl Endonezya'da yapılacak G20 Liderler Zirvesi'ne bizzat katılabileceğini ya da heyet gönderebileceğini ifade etti.

Rusya'nın bu konuda kararını vermek için daha zaman olduğunu belirten Peskov, ulusal çıkarlara en uygun kararı alacaklarının söyledi.