Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, gazeteci Şaban Sevinç'in YouTube kanalında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında ortaya çıkan iddiaları değerlendiren Perinçek, Ağar'ın "başarılı bir devlet adamı" olduğunu söyledi.

"Bugün bakın kim PKK'ya karşı kim FETÖ ile mücadele ediyor kim Amerikan emperyalizmine tavır alıyor" diyen Perinçek, "Onun bugün Amerikan emperyalizmine, FETÖ'ye PKK'ya tavırlı olması ile ilgili ve ondan dolayı da hedef alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O bakımda ben Mehmet Ağar'ı savunuyorum, ona kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" diye konuştu.

'SAYIN CUMHURBAŞKANI ÜÇÜNCÜ KEZ ADAY OLAMAZ'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığıyla ilgili tartışmalara değinen Perinçek, "Anayasa çok açık, Sayın Cumhurbaşkanımız, üçüncü kez aday olamaz" dedi.

Perinçek, "Erdoğan aday olamazsa Türkiye'ye bir şey olmaz. Türkiye burada bir çözüm üretecek. Sayın Tayyip Erdoğan yine bulunduğu konumdan ABD'ye direnerek, FETÖ'yle mücadele ederse o mevzide yine hizmetler yapabilir. Cumhurbaşkanı olması şart değil. Sayın Cumhurbaşkanı'nın zaten üçüncü kez aday olması hukuken mümkün değil. Ama erken seçim olursa hukuken aday olabilir" ifadelerini kullandı.