Pekin'den Perinçek'e: Hayat boyu dedikodu yapıyorsun

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski Genel Başkan Yardımcısı ve emekli korgeneral İsmail Hakkı Pekin katıldıkları televizyon programında tartıştı

Güncel 03.10.2020 - 11:54 03.10.2020 - 11:54

Doğu Perinçek ile bir dönem Vatan Partisi'nde Genel Başkan Yardımcısı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin arasında "askerlikten anlamıyorsun" tartışması yaşandı.

CNN Türk'te Ermenistan-Azerbaycan savaşının ele alındığı Akıl Çemberi programına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "savaşta kesin zafer kazanılmadan masaya oturulmasının yanlış olacağını" savundu. Azerbaycan'ın, Ermenistan'ı 'el ense' olarak tabir edilen manevralarla ölçtükten sonra savunma stratejisini değiştirdiğini söyleyen Perinçek daha sonra karşı harekat başlatıldığını belirtti.

PEKİN: 3 GÜNDE STRATEJİ DEĞİŞMEZ

Yayına video bağlantısı ile katılan Genelkurmay İstihbarat Dairesi Eski Başkanı, Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ise Doğu Perinçek'in tespitini yanlış bularak, "3 günde askeri stratejinin değişmeyeceğini, bunun askerliğin mantığına aykırı olduğunu" söyledi.

Pekin ayrıca, İlham Aliyev'in yardımcısının, "Ermenistan'ı masaya oturtmak için askeri hedefleri ele geçirdiklerini açıkladığını" da ekledi.

'YAŞINIZ KADAR ASKERLİĞİM VAR'
Doğu Perinçek de ise Pekin'in bu değerlendirmesine, "Korgeneral olmuşsunuz ama askerliği öğrenmemişsiniz, ben de strateji ustasıyım, kusura bakma" yanıtını verdi.

Bu söz üzerine tansiyon yükseldi ve Pekin'in, "Ayıp oluyor, sizin yaşınız kadar benim askerlik yapmışlığım var. Bırakın yerinizde konuşun lütfen. Methettiğiniz Kurtuluş Savaşı'nda bile değişmemiştir, öyle kolay değildir. Hiç yakıştıramadım" dedi.

'SİLAH ARKADAŞLARIN SENİ ÇOK İYİ TANIYOR'

Perinçek ise, "Ben seni yakından tanıdığım için, hiç öğrenmemişsin. Sizin buradaki konuşmalarınıza bakıyorum da bilmediğinizi görüyorum. Sizin silah arkadaşlarınız da sizi çok iyi tanıyor" yanıtını verdi.

'HAYATINIZ BOYUNCA DEDİKODU YAPIYORSUNUZ HOCAM'

Bu sözlere İsmail Hakkı Pekin'den, "Sen beni yakından tanıyamazsın, benim askerliğimi ölçmek, senin kapasitenin dışındadır. Sen kimsin ya, askerlikle ne alakan var. Yazık, 70 küsür yaşında bir adam, bir korgenerale bunları söylüyor. Hayatınız boyunca dedikodu yapıyorsunuz hocam. Biraz da açık ve net konuşun. Ben burada bir tespit yapıyorum, siz utanmadan askerliğimi sorguluyorsunuz. Önce mikserlik yapıp, arkasından sakinlik yapıyorsun. Bu kadar yalancı olunmaz yazıklar olsun" yanıtı gelince moderatör Başak Şengül, araya girerek gerilimi yatıştırmaya çalıştı. Pekin, "Kimi istersen getir" deyince Perinçek'ten, "Kimseyi getirmeye gerek yok, muhatabım değil" yanıtını verdi ve ikili arasındaki tartışma sona erdi.

Kaynak: Gazete Duvar  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@