Muharrem İnce 100 bin imzayı topladı, üçüncü cumhurbaşkanı adayı oldu Muharrem İnce 100 bin imzayı topladı, üçüncü cumhurbaşkanı adayı oldu

Pegasus Hava Yolları, depremden etkilenen vatandaşlar için 7-12 Şubat 2023 tarihleri arasında Adana, Diyarbakır, Elâzığ, Antep, Kayseri, Malatya ve Urfa çıkışlı tüm iç hat uçuşlarının ücretsiz olduğunu duyurdu.

Pegasus Hava Yolları’nın deprem dayanışması kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar konusunda güncellemek amacıyla açıklama yapan şirket, AFAD ve yetkili makamların yardım ekipleri ile ihtiyaç duyulan malzemelerin bölgeye ulaştırılması ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın tahliyesi için çalışmaların sürdüğünü duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, depremden etkilenen yurttaşlar için 7-12 Şubat 2023 tarihleri arasında Adana, Diyarbakır, Elazığ, Antep, Kayseri, Malatya ve Urfa çıkışlı tüm iç hat uçuşlar ücretsiz olacak. Misafirlerin ek seferleri internet sitesi ve mobil uygulamasından takip edebilecek, rezervasyon yapabilecek.

Maraş ve etkilenen çevre iller için seyahat planlarında değişiklik olan yolculara 6-21 Şubat 2023 tarihli uçuşları için web veya mobil uygulamasından olarak değişiklik, açığa alma ve iptal hakkı sunuldu. Uçuş tarihleri geçse dahi iade işlemleri 31 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek. Depremden etkilenen bölgelere yardım malzemesi ulaştırmak isteyenler Kızılay ve yerel yönetimler ile koordine ederek yardım malzemelerini Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaştırmaları durumunda yardımlar ücretsiz olarak taşınacak.