1 Kasım gecesi AKP'nin tek başına iktidarını garantilemesi sonrası "Artık 17-35 Aralık'ı konuşmanın anlamı yok" açıklamasıyla konuşulan Özkök, 'fabrika ayarları'nadöndü.

Ertuğrul Özkök Hürriyet'teki bugünki köşesinde "Eskiden sahip olduğum, ne yazık ki sonradan kaybettiğim bir özelliğimi de tekrar kazanacağım. İktidar iyi bir şey yaptığı zaman, bütün kalbimle destekleyeceğim" diye yazdı.

"Kıvırtmıyorum" diyen Özkök, "AKP, 7 Haziran’dan sonra 'fabrika ayarlarına dönme' kararı almıştı. Benim yaptığım da bu" ifadesini kullandı.

Özkök'ün 'ülkemiz elden gitti mi' başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bu görüşüm hâlâ da değişmedi. Ama eskiden sahip olduğum, ne yazık ki sonradan kaybettiğim bir özelliğimi de tekrar kazanacağım.
İktidar iyi bir şey yaptığı zaman, bütün kalbimle destekleyeceğim.
Mesela, Kıbrıs’a su götüren hatlar açıldığında, bir vatandaş olarak o gururu ve sevinci benim de hissetmem ve yaşamam gerekirdi.
Ne yazık ki elim yazmaya gitmedi...
Artık gidecek...

* * *

Ama size teminat veriyorum ki, ülkemde tam demokrasi olması, özgürlüklerin yerleşmesi, kutuplaşmanın ortadan kaldırılması için yazmaya devam edeceğim.
Haksızlık ve adaletsizlikleri, dış politika, iç politika konularında yanlış gördüğüm şeyleri bütün samimiyetimle eleştirmeye devam edeceğim.
Yani kıvırtmıyorum.
AKP, 7 Haziran’dan sonra “fabrika ayarlarına dönme” kararı almıştı.
Benim yaptığım da bu.