Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstiklal Caddesi'nde patlamanın yaşandığı yerde açıklamalarda bulundu.

İstihbarat ve güvenlik birimlerinin 15 gün öncesinden bu bölgede bir yoğunlaşma tespit ettiğini öne süren Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

'GERÇEKTEN BAHSETTİĞİ DEVLET Mİ VAR, GÖRECEĞİZ'

'15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir yoğunlaşma saptadığını' öne süren Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi. Özdağ şöyle konuştu: "Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk. Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.”

'RÜYA GÖRÜYORLAR'

“Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu uyarılarının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı" ifadelerini kullanan Özdağ, “Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz” dedi.

Tehdidin bununla da sınırlı olmadığını öne süren Özdağ, 'Suriye sınırındaki belirli bölgelere Suriye'de kontrolün HTŞ ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdiğini' belirtti. 

Özdağ "Dün burada altı şehit verdik. Ülke böyle yönetilmeye devam ederse çok daha şehit vereceğiz ne yazık ki. Türk milletinin başı sağolsun ama artık Türk milletine de başsağlığı dilemek istemiyoruz" dedi.